Trwa ładowanie...

MV Agusta szykuje motocykl typu adventure. Zadebiutuje w 2023 r.

MV Agusta planuje rozszerzenie gamy modelowej, stworzenie nowej platformy i kolejnego silnika o trzech cylindrach. Jednym z efektów ma być motocykl turystyczny typu adventure, czyli maszyna, jakiej dziś brakuje włoskiej marce.

Share
MV Agusta Turismo Veloce to na razie jedyny turystyczny model w ofercie włoskiej marki.
MV Agusta Turismo Veloce to na razie jedyny turystyczny model w ofercie włoskiej marki.Źródło: Materiały prasowe, fot: MV Agusta
dx3gaiy

MV Agusta dopiero co pokazała odświeżone Turismo Veloce. Jest to model turystyczny, ale o bardziej sportowym charakterze. Stworzony do jazdy po autostradach czy krętych górskich drogach. Choć jest maszyną uniwersalną, to brakuje jej terenowych możliwości motocykli typu adventure. Liczne doniesienia mówią, że już w 2023 r. oferta włoskiej marki rozszerzy się właśnie o taki model.

Timur Sardarov, szef marki MV Agusta, zapowiedział, że w najbliższych latach zadebiutuje sporo nowych motocykli. Wszystko wskazuje na to, że jednym z nich będzie model turystyczny typu adventure. Co ważne – nie będzie on miał wiele wspólnego z dziś produkowanymi maszynami. Wszystko dlatego, że MV Agusta przygotowuje nową platformę i nowy silnik, które mają stać się podstawą spodziewanego turystyka.

Jednostka napędowa, tradycyjnie dla marki MV Agusta, będzie rzędowym trzycylindrowcem. Jednak zamiast znanych dziś 800 cm3 pojemności ma mieć 950 cm3. Silnik ten najprawdopodobniej zadebiutuje pod koniec 2022 r.

dx3gaiy

Na razie nie wiadomo nic więcej o nadchodzącym modelu turystycznym z możliwościami offroadowymi, ale można być pewnym, że typowo dla marki MV Agusta stylistyka będzie jego mocną stroną. Patrząc na nowości techniczne (a dokładniej elektroniczne) ostatnich modeli, można też zakładać, że na tym polu nowy motocykl też będzie miał sporo do zaoferowania. Co również ważne – do tego wszystkiego będzie jedną z wielu nowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx3gaiy

Podziel się opinią

Share
dx3gaiy
dx3gaiy
Więcej tematów