Trwa ładowanie...

Mistrzowie podróbek znów w akcji. Tym razem skopiowali BMW GS-a

Moxiao to chińska marka, która bierze przykład z najlepszych. Tylko aż za bardzo, bo po prostu kopiuje projekty znanych motocykli i ubiera swoje tańsze i słabsze maszyny tak, aby przypominały najbardziej cenione modele na świecie.

Moxiao MX500-7DMoxiao MX500-7DŹródło: Moxiao
d4chpks
d4chpks

Do tej pory Moxiao brało na tapet Ducati i stworzyło kopie takich modeli jak Panigale 1199, Panigale V4 i Streetfighter V4. Tym razem przyszedł czas na BMW i ich najpopularniejszy model – R 1250 GS. Kultowy i bardzo udany motocykl adventure ma też charakterystyczny wygląd, który Chińczycy postanowili skopiować.

Tutaj efekt ich "pracy" jest jednak nieco mniej udany niż w przypadku podróbek motocykli Ducati. W końcu jedną z najbardziej charakterystycznych cech (również w wyglądzie) największego GS-a jest silnik typu bokser, a Moxiao MX500-7D ma motor znany z innych swoich podróbek. Jest to dwucylindrowa jednostka o pojemności 471 cm3 i mocy 44 KM. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że jest to kopia silnika Hondy.

Niemniej Moxiao MX500-7D ma przednie światło w charakterystycznym dla BMW R 1250 GS-a kształcie, podobnie wyższy błotnik i część przetłoczeń. Nawet kanapa została podobnie wyprofilowana do tej standardowej w niemieckim motocyklu. Mniejszy i mający inny kształt zbiornik paliwa czyni całą kopię trochę nieudolną.

Zapewne szefom Ducati i BMW jest nie do śmiechu (choć trudno mówić tu o traceniu klientów, bo przecież kupujących motocykle Moxiao raczej nie byłoby stać na oryginały). Jednak ja już z niecierpliwością czekam na kolejną podróbkę chińskich kopistów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4chpks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4chpks
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj