Trwa ładowanie...
d2b86w3

Dramatyczna sytuacja na drogach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramatyczna sytuacja na drogach
(PAP, Fot: Piotr Piotrowski)
d2b86w3

Po nocnych opadach śniegu na terenie całego kraju panują bardzo ciężkie warunki na drogach. Jest bardzo ślisko, wiele dróg jest nieodśnieżonych i nieprzejezdnych. W całej Polsce doszło do wielu kolizji i wypadków, drogi blokują także TIR-y.

Koszmar kierowców - zobacz zdjęcia Internautów

Śląskie

d2b86w3

Na drogach regionu są trudne warunki jazdy - w nocy miejscami padał śnieg, drogi są śliskie.

Jak powiedział Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji, największe utrudnienia są na autostradzie A4 w Katowicach, za wjazdem na tę trasę z drogi krajowej nr 86, na wysokości katowickiego osiedla Paderewskiego. Kilkutonowy element konstrukcji budowlanej, spadł tam z ciężarówki i zablokował ruch. Tworzą się tam korki.

- Przez jakiś czas ruch w tym miejscu odbywał się jednym pasem, jednak przed siódmą został wstrzymany całkowicie, aby podnieść element, który wypadł w ciężarówki - relacjonował Wręczycki.

Całkowite zamknięcie drogi w kierunku Wrocławia prawdopodobnie nie potrwa długo, ale rozładowanie korków może zająć jeszcze jakiś czas. Przypadnie to na godziny porannego szczytu komunikacyjnego.

d2b86w3

Utrudnienia są również na drodze krajowej nr 86 między Katowicami a Tychami, w kierunku Tychów i Bielska-Białej. W pobliżu zjazdu na dzielnicę Czułów doszło do zderzenia mercedesa z hyundai'em, który wpadł w poślizg. Nikomu nic się nie stało, ale droga jest zablokowana. Policjanci zalecają objazd przez Czułów i centrum Tychów.

Dolnośląskie

Również na trasach Dolnego Śląska panują trudne warunki drogowe. Rano niemal wszystkie główne trasy w regionie były przejezdne, ale miejscami występują utrudnienia spowodowane przez tiry, które nie mogą pokonać wzniesień.

Na całym terenie Dolnego Śląska utrzymują się opady śniegu. Trasy są pokryty grubą warstwą zajeżdżonego śniegu. Na głównych drogach pracuje ponad 90 pługów, piaskarek i pługopiaskarek.

d2b86w3

Z utrudnieniami muszą liczyć się m.in. kierowcy podróżujący drogą krajową nr 8 (Wrocław - Kłodzko). W okolicach miejscowości Pustków Wilczkowski doszło do zderzenia dwóch tirów, ruch odbywa się tam wahadłowo. Problemy są również na drodze krajowej nr 35 (Świdnica-Wałbrzych) w okolicach Książa, gdzie ciężarówki mają problemy z pokonaniem wzniesień. Trudne warunki panują w całej Kotlinie Kłodzkiej i okolicach Jeleniej Góry.

Zasypane są drogi lokalne, a niektóre z nich całkowicie nieprzejezdne. Tak jest na drodze wojewódzkiej nr 382 ze Świdnicy do Strzegomia, gdzie tiry blokują przejazd.

Lubuskie

W woj. lubuskim nadal pada śnieg, w całym regionie są trudne warunki jazdy. Trasy krajowe są przejezdne, ale na wszystkich jest ślisko, zalega na nich błoto pośniegowe lub zjeżdżona warstwa śniegu.

d2b86w3

Jak poinformował oficer dyżurny lubuskiej policji, zablokowana jest droga nr 24 w pobliżu Wierzbna, gdzie doszło do wypadku busa z tirem, w którym jedna osoba została ranna. Niebawem ruch zostanie tam wznowiony, gdyż dojechał już sprzęt mający usunąć uszkodzone pojazdy.

Z porannego komunikatu oddziału GDDKiA w Zielonej Górze wynika, że trasy krajowe pokrywa błoto pośniegowe lub zjeżdżona warstwa śniegu. Jedynie odcinek drogi nr 3 między Gorzowem a Ociosną ma nawierzchnię czarną i mokrą.

Jak powiedział dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Zielonej Górze, korki tworzą się na trasie krajowej nr 2 między Lutolem Suchym a Trzcielem, na kierunku jazdy do Świecka. Tam ruch jest spowolniony, gdyż tiry mają problemy z pokonywaniem wzniesień.

Obecnie na trasach krajowych pracuje 37 pługo-piaskarek i pługo-solarek oraz dwa pojazdy przeznaczone do walki z gołoledzią.

d2b86w3

Znacznie trudniejsze warunki panują na trasach wojewódzkich, gdzie wszędzie zalega śnieg, a na wielu drogach są koleiny i zaspy. Nieprzejezdny jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 302 na odcinku między miejscowościami Brudzewo i Kręcko.

Łódzkie

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w regionie łódzkim są przejezdne, ale miejscami śliskie, gdyż zalega na nich błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg.

Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy przejeżdżający przez Łódź ulicami bez wydzielonych torowisk tramwajowych, gdzie ruch pojazdów szynowych nagminnie blokowany jest przez źle parkujące samochody. Każdego dnia dochodzi w mieście do kilkudziesięciu takich przypadków.

d2b86w3

W ciągu dnia w Łódzkiem warunki jazdy mają się poprawiać. Prognozy pogody nie przewidują opadów i wiatru, który nawiewałby śnieg na drogi.

Wielkopolska

Ponad 170 pługów i pługosolarek przez cała noc usuwało śnieg z wielkopolskich dróg. Drogi są przejezdne, ale leży na nich śnieg i błoto pośniegowe.

Na autostradzie A2 w okolicach Nowego Tomyśla tworzy się korek, po tym jak w Lutolu Suchym (lubuskie) przewróciła się na tej trasie cysterna.

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3