ycipk-gw7tek

Dbajmy o bezpieczeństwo!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dbajmy o bezpieczeństwo!
ycipk-gw7tek

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w okresie od stycznia do grudnia 2007 roku miało miejsce prawie 50 tysięcy wypadków drogowych. W ich wyniku śmierć poniosło ponad 5,5 tysiąca osób, a 63 tysiące odniosło obrażenia ciała.

Statystyki policyjne są bezlitosne, a dla wielu poszkodowanych wypadek drogowy jest przyczyną śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Niestety, nieszczęśliwego zdarzenia na drodze nie sposób przewidzieć. Można jednak zminimalizować ewentualne skutki wypadku i zabezpieczyć swoje zdrowie i życie odpowiednią polisą NNW. Wciąż znaczna część kierowców z takiej możliwości świadomie rezygnuje. Polisa taka chroni nie tylko kierowcę, ale także pasażerów pojazdu na terytorium Polski oraz pozostałych państw Europy. Co ciekawe, każdy z nas może zawrzeć kilka umów z różnymi towarzystwami bezpieczeniowymi, a wypłatę świadczenia otrzymamy wówczas od każdego z nich. Są one również wypłacane niezależnie od tego, czy przysługuje nam także odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku.

Podziel się
ycipk-gw7tek

Wysokość składki za ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów pojazdu mechanicznego zależy przede wszystkim od rodzaju samochodu (osobowy, ciężarowy), ilości miejsc oraz sumy ubezpieczenia, której wysokość możemy jednak wybierać zgodnie z naszymi potrzebami i możliwościami. Mimo, że roczne składki za takie ubezpieczenia nie są wysokie, a pieniądze z wypłaconego odszkodowania mogą być przydatne w trakcie rehabilitacji i powrotu do zdrowia, to jednak część z nas o korzyściach jakie daje podpisana umowa, zdaje sobie sprawę dopiero po tym jak zdarzy się wypadek. Wtedy na jakiekolwiek odszkodowanie nie możemy już liczyć.

Cztery powody, dla których, warto kupić polisę NNW:
1.) Wypłata świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu doznanego w wyniku nieszczęśliwego wypadku umożliwia poszkodowanemu np. podjęcie prywatnej rehabilitacji.
2.) Zapewnia bezpieczeństwo finansowe dla osób bliskich ubezpieczonego w razie wypadku śmiertelnego.
3.) Polisa obejmuje zdarzenia na terytorium Polski oraz terytorium pozostałych państw Europy.
4.) Duża elastyczność w zakresie wyboru sumy ubezpieczenia.

Źródło: [

Podziel się
ycipk-gw7tek

]( http://www.carfocus.pl )

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-gw7tek

ycipk-gw7tek
ycipk-gw7tek