Trwa ładowanie...
ycipk-310g2n

Akcja społeczna "Zapinam pasy"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja społeczna "Zapinam pasy"
(zdjęcie producenta)
ycipk-310g2n

Po co powstają kampanie społeczne? Przede wszystkim dla ludzi! Społeczeństwo musi być świadome pewnych zachowań. Taką akcję jest właśnie kampania facebook.com/zapinampasy. Organizatorzy akcji chcą namówić ludzi aby nie tylko zapinali pasy, ale i o tym mówili.

(fot. facebook.com/ZapinamPasy fot. Lidia Skuza Newcolors)
Podziel się

Za udział w tej kampanii nikt nie wziął ani jednej złotówki. Wszystkie koszty zostały pokryte przez pracowników firm i ludzi zaangażowanych w akcję. Rocznie do Agencji Interaktywnej Positive Power trafia bardzo dużo próśb o sponsoring. Pracownicy tej firmy uznali, że chcą zrobić coś sami, własnymi rękoma. Wykorzystując swoje kompetencje i możliwości jakie daje firma (sprzęt, oprogramowanie, samochody, telefony itd) stworzyli kampanię mającą na celu uświadamianie ludzi, że zapinanie pasów ma być odruchem, a nie złem koniecznym.

ycipk-310g2n

- _ Społeczeństwo nie ma problemu z rozmową o bezpiecznym seksie, więc nie powinni mieć problemu z mówieniem o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, chcemy aby ludzie korzystający z facebooka zademonstrowali swoim bliskim, przyjaciołom, znajomym że zapinają pasy _ - mówi Franciszek Małecki - Trzaskoś, który doradza przy realizacji kampanii facebook.com/zapinampasy.

* TU ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W KAMPANII *

(fot. facebook.com/ZapinamPasy fot. Lidia Skuza Newcolors)
Podziel się

Z Facebooka korzysta około 5 milionów ludzi w Polsce. Marzeniem organizatorów jest, by chociaż 10 proc. tej społeczności przyznało, że zapina pasy. Liczą, że choć jedna osoba, która do tej pory nie zapinała pasów bezpieczeństwa w swoim samochodzie, zaczęła je zapinać.

ycipk-310g2n

Od 6 grudnia, od kiedy aktorzy, muzycy i dziennikarze zaczęli na Facebooku namawiać społeczność do zapinania pasów, właściwie codziennie możemy przeczytać w prasie coś na ten temat.

W ciągu 15 dni 1500 osób przyznało, ze zapina pasy. Kampania jest wyjątkowa również z innego powodu - swoją pomoc zadeklarowały czołowe firmy z branży e-marketingowej. Każdy zgodził się wesprzeć akcję bez konieczności umieszczenia logotypu lub nazwy w jakimkolwiek materiale promocyjnym dotyczącym "Zapinam pasy". Ponadto na kampanię nie wydano ani złotówki.

Przesłanie akcji jest bardzo proste: Człowieku, zapnij pasy i przeżyj święta!

Dorota Przybylak

ycipk-310g2n

Odwiedź również profil serwisu Moto na Facebooku

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-310g2n

ycipk-310g2n
ycipk-310g2n