Trwa ładowanie...
dpjcvyf

Zbliża się premiera Lexusa RX nowej generacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbliża się premiera Lexusa RX nowej generacji
(zdjęcie producenta)
dpjcvyf

Podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie zadebiutuje Lexus RX nowej generacji. Jego produkcja rozpocznie się jeszcze we wrześniu, zaś pierwsze dostawy przewidziano na końcówkę 2015 r.

RX to najchętniej nabywany model w 26-letniej historii marki - sprzedano już ok. 2,2 mln egzemplarzy - niemal co trzeci Lexus wyjeżdżający z salonu to właśnie RX. W 2004 r. odmiana 400h była pierwszym modelem tego typu z napędem hybrydowym.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Nowy RX nawiązuje formą do pozostałych ostatnio wprowadzonych modeli marki, charakteryzując się ostrymi przetłoczeniami i krzywiznami oraz luksusowym wnętrzem. Wyposażono go też w szereg nowinek technicznych, m.in. system nawigacyjny Lexus Premium z centralnym, 12,3-calowym wyświetlaczem i zdalnym sterownikiem, panoramiczny system wizyjny, elektrycznie podnoszone drzwi bagażnika czy bezprzewodową ładowarkę do urządzeń przenośnych.

Inżynierowie wprowadzili do pojazdu szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo - zmodyfikowaną konstrukcję nadwozia czy system antykolizyjny Lexus Safety System+. Pod maską RX pracuje 3,5-litrowa jednostka V6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, która jest sercem hybrydowego zespołu napędowego o sumarycznej mocy 313 KM. Wersja ta będzie zużywać ok. 5,2 l/100 km i emitować od 120 g/km. Drugą odmianą będzie RX 200t z 2-litrowym, turbodoładowanym benzyniakiem.

dpjcvyf

Przedstawiciele Lexusa potwierdzają, że model będzie cenowo pozycjonowany w środku swojego segmentu. Pierwsze dostawy do salonów planowane są na końcówkę 2015 r., jednak w Europie wystartowały już liczne akcje przedsprzedażowe, w tym w Polsce.

Źródło: Lexus

ll/moto.wp.pl

Duży wybór samochodów w atrakcyjnych cenach. Znajdź auto swoich marzeń!

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf