Trwa ładowanie...

Wyczynowy Bawarczyk - następca BMW M6

Wyczynowy Bawarczyk - następca BMW M6Źródło: zdjęcie producenta
d1chds2
d1chds2

BMW zamierza zastąpić model M6 nowym wyczynowym samochodem, który miałby stanowić konkurencję dla Audi R8 - poinformował serwis Autocar.co.uk.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Projekt nowego supersamochódu będzie wzorowany na koncepcyjnym modelu Vision Efficient Dynamics napędzanym silnikiem hybrydowym. Ale bez obaw - naśladownictwo dotyczyć będzie wyłącznie rozwiązań stylistycznych.

Prototypowy pojazd nie jest jednak taki "słaby". Vision ED został bowiem wyposażony w jednostkę spalinowo-elektryczną generującą ok. 360 KM i 800 Nm momentu obrotowego. To jednak zbyt mało, aby konkurować z Audi R8

d1chds2
(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Dlatego pod maską wyczynowego BMW znajdzie się podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.4 litra. Póki co jego osiągi nie są znane, ale wiadomo, że mają umożliwić bawarskiemu superautu stawanie w szranki nie tylko z "R-ósemką", ale też Porsche 911, czy nadchodzącym SLS od AMG.

Jak powiedział Klause Draeger, członek zarządu BMW odpowiedzialny za badania i rozwój - samochód, który ma przed sobą takie współzawodnictwo musi być inteligentny i wyglądać wstrząsająco, jak np. koncepcyjny Vision ED.

Oprac. Michał Zwara

d1chds2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1chds2
Więcej tematów