Trwa ładowanie...

Trójkołowy skuter na kategorię B Kymco CV3 wreszcie w Polsce. Znamy cenę

Kymco CV3 to najmocniejszy na rynku maksiskuter z dwoma kołami z przodu, który mimo swojego debiutu już jakiś czas temu, nie był dostępny w Polsce. Wreszcie się to zmienia, a dobrym powodem jest to, że właśnie u nas mogą na nim jeździć posiadacze prawa jazdy kat. B.

Kymco CV3Kymco CV3Źródło: Materiały prasowe, fot: Kymco
d258bat
d258bat

Trójkołowe skutery to cały czas nisza w motocyklowym świecie, ale szczególnie w Polsce ma swoje zalety. Dwa koła z przodu zapewniają lepszą stabilność i pewność podczas jazdy. Jednak w naszym kraju kluczowe dla takich pojazdów są przepisy. Na trójkołowcach mogą jeździć nie tylko posiadacze prawa jazdy kategorii A, ale też osoby, które mają kategorię B od przynajmniej trzech lat.

Aktualnie w tej kategorii o klientów w Polsce walczą Yamaha TricityPiaggio MP3. Teraz wreszcie dołącza do nich Kymco CV3, które też jest najmocniejszym trzykołowym skuterem na rynku. Napędzany jest znanym z modelu AK550 silnikiem o pojemności 550,4 cm3, którego maksymalna moc to aż 51,6 KM, a maksymalny moment obrotowy jest równy 53 Nm. I to wszystko na kategorię B.

Typowo dla takich trójkołowych konstrukcji Kymco CV3 ma blokadę przedniego zawieszenia, którą można włączyć przy zatrzymaniu, dzięki czemu skuter będzie stał sam, bez potrzeby podpierania go nogami czy nóżką. Przednie koła mają średnicę 13 cali, a tylne 15 cali. Jest to skuter sporej wielkości, a to przekłada się też na jego masę. Bez płynów waży on aż 280 kg. Wśród wyposażenia znajduje się też kolorowy wyświetlacz z systemem Noodoe.

Kymco CV3 zadebiutowało pod koniec 2020 r., ale do tej pory nie było sprzedawane w Polsce. Po nieco ponad roku się to zmienia. Poznaliśmy też cenę trójkołowego modelu tajwańskiej marki i kosztuje on 55 990 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d258bat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258bat
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj