Trwa ładowanie...

Tesla Roadster - problemy z okablowaniem

Tesla Roadster - problemy z okablowaniemŹródło: zdjęcie producenta
d362lz1
d362lz1

400 egzemplarzy modelu Roadster będzie musiało przejść dodatkowy przegląd instalacji elektrycznej. Tesla ogłosiła akcję serwisową po wykryciu przypadku przetarcia się wiązki elektrycznej.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Tesla Roadster to samochód, który pokazał światu, że pojazd elektryczny nie musi być wcale nudny. Niestety, 400 właścicieli nowoczesnego, elektrycznego samochodu sportowego będzie musiało poddać swoje Roadstery dodatkowemu przeglądowi.

Firma otrzymała raport, według którego w jednym z egzemplarzy doszło do przetarcia wiązki instalacji 12-woltowej. W rezultacie doszło do niewielkiego "okopcenia" wiązki, jednak w pewnych warunkach incydent mógł spowodować pożar. Dlatego Tesla zdecydowała się na akcję serwisową.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Problem dotyczy generacji 2,0 i 2,5, co przekłada się na liczbę nieco ponad 400 egzemplarzy. Firma zamierza wysłać serwisantów do swoich klientów, celem zdiagnozowania problemu i zabezpieczenia okablowania dodatkową osłoną.

To druga akcja naprawcza Tesli dotycząca modelu Roadster, ale pierwsza, która jest związana z instalacją elektryczną. Dla firm takich jak Tesla bezpieczeństwo układów elektrycznych i ich niezawodność do podstawa w procesie upowszechnia elektrycznych układów napędowych.

Źródło: Moto Target

d362lz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362lz1
Więcej tematów