Trwa ładowanie...
d40t4od

Tesla Model 3 zacznie trafiać do klientów 28 lipca

Elon Musk poinformował, że pierwsze 30 egzemplarzy najmniejszej Tesli, czyli Modelu 3, trafi do klientów 28 lipca. Później produkcja ma bardzo szybko rosnąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla Model 3 zacznie trafiać do klientów 28 lipca
(Materiały prasowe)
d40t4od

Tesla stała się marką modną, której samochody jednak nie należą do najtańszych. 35 tys. dol. za najmniejszy Model 3 to też nie jest szczególnie niska cena, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że amerykańska firma stara się oszczędzać w tym przypadku, gdzie się tylko da. Jednak jest też zdecydowanie mniej niż w przypadku Modeli S i X. Nic zatem dziwnego, że jeszcze przed rozpoczęciem produkcji Tesla zebrała 500 tys. zamówień na swój tańszy samochód.

Taka liczba chętnych oznacza sporą kolejkę, nic więc dziwnego, że Elonowi Muskowi, szefowi Tesli, zależało, aby jak najszybciej rozpocząć produkcję Modelu 3. Jak poinformował samochód uzyskał homologację dwa tygodnie wcześniej, niż jeszcze niedawno planowano. Co więcej, oryginalne założenia mówiły, że najmniejsza Tesla trafi do sprzedaży pół roku później.

Na początek produkcja ruszy powoli i pierwsza partia obejmie 30 samochodów. Jednak możliwości fabryki mają bardzo szybko rosnąć. W sierpniu będzie to 100 egzemplarzy, natomiast we wrześniu już ponad 1500. Musk przewiduje, że w grudniu uda się osiągnąć produkcję na poziomie 20 tys. samochodów miesięcznie.

W celu przyspieszenia produkcji, ale też zmniejszenia jej kosztów, początkowo kupujący Model 3 będą mogli wybierać jedynie kolor lakieru i wielkość felg. Również później liczba opcji w przypadku najtańszej Tesli będzie bardzo krótka. Klienci za to nie powinni narzekać na elektryczny napęd. Co prawda nie będzie on zapewniał tak dużego zasięgu i tak niesamowitych osiągów jak w przypadku większych modeli, ale zasięg 346 km i przyspieszenie do 100 km/h w 5,6 s to wartości, które zadowolą większość kierowców.

d40t4od

Podziel się opinią

Share

d40t4od

d40t4od