Trwa ładowanie...
dkf5hkq

Tesla Model 3 bez klasycznych zegarów - na pokładzie znajdzie się tylko jeden wyświetlacz

Tesla jest bez wątpienia jedną z najbardziej innowacyjnych firm w świecie motoryzacji. Jej zaawansowanie w temacie nowoczesnych technologii może imponować. Niebawem na rynek trafi najtańsze auto w ofercie marki. Jest nim Model 3. Co zaskakujące, auto będzie pozbawione zestawu wskaźników, znanego ze wszystkich cywilizowanych pojazdów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla Model 3 bez klasycznych zegarów - na pokładzie znajdzie się tylko jeden wyświetlacz
(Materiały prasowe, Fot: Tesla)
dkf5hkq

Licznik, wskaźnik paliwa/ładowania wydaja się niezbędnymi elementami wyposażenia każdego samochodu, niezależnie od formy prezentowanych informacji czy umiejscowienia wskaźników. W zdecydowanej większości samochodów instrumenty te znajdują się na wprost kierowcy. Niektórzy producenci montują je także na podszybiu, jako centralny element kokpitu. W Tesli Model 3 nie znajdziemy jednak żadnej z tych opcji. Amerykanie postanowili bowiem zrezygnować z typowych wskaźników. Skąd ta decyzja?

Szef Tesli, Elon Musk, w jednym z wpisów na Twitterze potwierdził, że Tesla Model 3 będzie zaopatrzona w zaledwie jeden, centralnie umieszczony wyświetlacz obsługujący wszystkie funkcje pojazdu, wliczając w to sterowanie elementami wyposażenia, zarządzanie multimediami, a także informowanie o stanie auta. W lewym, górnym rogu ekranu będzie można podejrzeć prędkość. Nietrudno jednak domyślić się, że nie jest to najpraktyczniejsze ani najbezpieczniejsze rozwiązanie. Najprawdopodobniej wynika ono ze zwykłej oszczędności i chęci uproszczenia konstrukcji, choć sami przedstawiciele Tesli mówią o zamierzeniu zachowania minimalistycznego charakteru wnętrza.

Materiały prasowe

Musk zapytany na Twitterze o to, co było powodem zastosowania zaledwie jednego wyświetlacza, wyjaśnił, że Model 3, jak większość Tesli, docelowo będzie pojazdem autonomicznym. "Im bardziej autonomiczny jest samochód, tym mniej informacji potrzebuje kierowca. Jak często patrzysz na tablicę przyrządów, gdy jedziesz taksówką?" - W taki sposób* Musk skomentował zarzuty* dotyczące zastosowania jednego, uniwersalnego wyświetlacza.

dkf5hkq

Co ciekawe, jest to tylko jeden z minimalistycznych elementów w kabinie Modelu 3. Mało kto wie, że w kokpicie zabraknie także typowych nawiewów wentylacji. Zamiast nich w desce rozdzielczej zastosowano szczeliny, które mają zastąpić otwory znane z większości samochodów. Co na to klienci? Cóż, nowa Tesla znalazła już ponad 40 tysięcy klientów, którzy złożyli zamówienia w ciemno. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek już za kilka miesięcy. Wówczas będzie jasne jak kontrowersyjne rozwiązania Tesli sprawdzają się w praktyce.

Materiały prasowe
dkf5hkq

Podziel się opinią

Share

dkf5hkq

dkf5hkq