Qaqwqwrqw

System viaTOLL oszukuje?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
System viaTOLL oszukuje?
(GDDKiA)
Qaqwqwrqw

Jedna ze śląskich firm transportowych odkryła nieprawidłowości w naliczaniu opłat przez system viaTOLL. "To jednostkowy przypadek" - tłumaczył się Kapsch reporterowi RMF FM.

Jedna z firm transportowych ze śląska odkryła, że w ciągu dwóch dni koszty eksploatacji dwóch tirów wzrosły, z niewiadomego powodu o 300 zł. Jak się okazało, działający od 1 lica system viaTOLL, który nalicza opłaty za przejazd drogami publicznymi oszukiwał. Jak donosi radio RMF FM, urządzenia jednorazowy przejazd przez bramkę liczyły nawet jako cztery razy.

Można by to potraktować jako niewinną wpadkę systemu, gdyby była to jedna bramka, jednak tak nie było. Jak czytamy na stronie internetowej RMF FM, taka sytuacja działa się w wielu miejscach w kraju, np. w okolicach Wrocławia, Gliwic czy Knurowa. Czasem impulsy, jeden po drugim, były zliczane cztery razy, innym razem dwa lub trzy razy. Efekt był taki, że opłaty za przejazd dwóch ciężarówek tylko w ciągu dwóch dni nagle wzrosły o 300 złotych.

Qaqwqwrqw

Firma tłumaczy reporterom radia, że to jednostkowy przypadek i nie ma ochoty na spotkanie, a w przysłanym mailu nie odpowiada na żadne pytania dziennikarza RMF FM. Przyznaje jedynie, że są błędy w naliczaniu opłat, ale firma je wyłapuje i eliminuje. Nie ma jednak powodów, aby wierzyć, że to jednostkowy przypadek. Można podejrzewać, że system zawyżył koszty przejazdu wielu ciężarówkom. Kłopot w tym, że aby to zauważyć, właściciel firmy musi z konta viaTOLL wydrukować całą historię jazdy danej ciężarówki i dokładnie ją przejrzeć. Zrobiła to właścicielka firmy ze Śląska i zadzwoniła na infolinię.

- Pan stwierdził, że muszę złożyć reklamację i zostanie rozpatrzona moja reklamacja. Do 30 dni zostaną mi zwrócone pieniążki - przyznała w rozmowie z reporterem RMF FM Pawłem Świądrem.

To nie pierwsze kłopoty systemu viaToll. Najpierw były problemy z uruchomieniem całego systemu na czas, później okazało się, że sprytni kierowcy ciężarówek bardzo szybko znaleźli sposób na oszczędności i zamiast głównymi drogami jeżdżą bocznymi trasami gminnymi, na których viaTOLL nie działa.

* TUTAJ ZNAJDZIESZ WIĘCEJ ARTYKUŁÓW O viaTOLL * lop/

Qaqwqwrqw
Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw