Trwa ładowanie...
ducyjrd

Straż miejska pomoże odpalić samochód

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż miejska pomoże odpalić samochód
(Materiały prasowe)
ducyjrd

*Od początku 2016 r. strażnicy miejscy w Rudzie Śląskiej pomagają mieszkańcom w uruchamianiu samochodów, którym na mrozie niedomagają akumulatory. Wystarczy zadzwonić na numer 986; strażnicy powinni przyjechać niezależnie od pory, przez całą dobę. *

Ruda Śląska nie jest pierwszym miastem, w którym strażnicy zimą pomagają w ten sposób kierowcom. W ostatnich latach doniesienia mediów o podobnej możliwości dotyczyły m.in. Bełchatowa, Częstochowy, Człuchowa, Legnicy, Lublina czy Opola. Władze Rudy Śląskiej postanowiły same nagłośnić wśród mieszkańców sprawę - poprzez komunikaty i media społecznościowe.

Jak zapewnił komendant rudzkiej straży miejskiej Krzysztof Piekarz, tamtejsi funkcjonariusze będą starali się reagować na każde takie zgłoszenie, najpierw będą jednak załatwiali sprawy wiążące się z zagrożeniem życia lub mienia. - Prosimy o wyrozumiałość, jeśli na przyjazd strażników będzie trzeba chwilę zaczekać - zaznaczył Piekarz.

ducyjrd

Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer powiedział, że mieszkańcy zaczęli pytać tamtejszych strażników o pomoc w uruchamianiu samochodów ze zbyt słabym akumulatorem po dotyczącym innego miasta materiale na ten temat w jednym z popularnych programów informacyjnych. - Straż jest nie tylko od egzekwowania prawa czy pilnowania porządku w mieście, lecz także pomocy mieszkańcom. W końcu to formacja, która ma służyć pomocą, radą - i tak, jak zabezpiecza różne imprezy czy np. miejsca niebezpieczne, tak i w tym wypadku, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, to oczywiście straż jest od tego, aby pomagać - zaznaczył Mejer.

Pytany o możliwość zalewu telefonów mieszkańców w sprawie pomocy przy zamarzniętych akumulatorach wiceprezydent wskazał, że będzie to skutkowało wydłużeniem oczekiwania. Nie spodziewa się jednak nadużywania tej możliwości. - Było kilka takich sygnałów, straż jechała i pomagała. Więc nie boję się tego - zadeklarował.

Rudzka straż miejska zapewnia mieszkańców, że wozi ze sobą potrzebne kable. Jej komendant radzi, by parkując podczas mrozów zapewniać na wszelki wypadek łatwy dostęp innego samochodu do miejsca, w którym zamontowany jest akumulator.

Źródło: PAP

ducyjrd

ll

ducyjrd

Podziel się opinią

Share
ducyjrd
ducyjrd
Więcej tematów