Trwa ładowanie...
d3sgqw2

Rowerzysta nie ma szans

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rowerzysta nie ma szans
(PIMOT)
d3sgqw2

Polska zajmuje szóste miejsce pod względem liczby wypadków drogowych w Unii Europejskiej. Niechlubne, pierwsze miejsce zajmujemy za to w ilości wypadków z udziałem rowerzystów. Test zderzenia dwóch samochodów i rowerzysty przeprowadzony przez specjalistów z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT to pierwsza tego typu próba w Polsce. Byliśmy tam z naszą kamerą.

PIMOT chce zwrócić uwagę na skutki wypadków z udziałem rowerzystów, które zwłaszcza latem są częstym zjawiskiem na polskich drogach. Zobacz film z crash-testu oraz wywiad z człowiekiem, który przeżył podobny wypadek.

* TU ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA Z CRASH TESTU *

 (fot. PIMOT)
((fot. PIMOT))

Rowerzysta z dzieckiem w foteliku wjeżdżający na pasy, gwałtownie hamujący Suzuki Swift i uderzający w jego tył Chrysler Neon. PIMOT przeprowadził pierwszą w Polsce doświadczalną próbę zderzeniową dwóch samochodów i rowerzysty z dzieckiem. Jakie są jej efekty?

d3sgqw2

Choć Chrysler Neon posiadał prędkość początkową zaledwie 43,4 km/h, skutki były dotkliwe. Śmiertelne obrażenia zanotowano w przypadku kierującego rowerem, ważącego 76 kg mężczyzny i dziewięciomiesięcznego dziecka, znajdującego się w zamocowanym na rowerze homologowanym foteliku. Poważnych obrażeń doznał także pasażer samochodu Suzuki Swift, który miał niewłaściwie ustawiony zagłówek. W efekcie nastąpiło zjawisko whiplashu, które ma miejsce, gdy w tył samochodu uderza drugi pojazd, wskutek czego doszło do uszkodzeń w obrębie kręgosłupa szyjnego.

d3sgqw2

Podziel się opinią

Share
d3sgqw2
d3sgqw2