Trwa ładowanie...

Renault prezentuje auto elektryczne

Share
Renault prezentuje auto elektryczne
Źródło: zdjęcie producenta
dngufcs

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Busan Renault Samsung Motors zaprezentuje model SM3 Z.E.

Samochód będzie miało w pełni elektryczny napęd. Jego zasięg wynosi 182 km na jedym ładowaniu. Silnik o mocy 95 KM pozwala rozpędzić wóz do 135 km/h. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 226 Nm. Akumulator litowo-jonowy o mocy 24 kW jest umieszczony pionowo w bagażniku, zaś system hamowania rekuperacyjnego uruchamia się już przy małych prędkościach, umożliwiając doładowanie akumulatora.

Użytkownicy będą mogli szybko wymienić akumulatory w centrach Quick Drop Renault. Zajmie to kilka minut.

dngufcs

Oprócz modelu SM3 Z.E. producent wystawia model SM3 2.0 Turbo Racing Car, który zadebiutuje w Super Race, największym torowym wyścigu samochodowym w Korei. Wóz jest oparty na seryjnym modelu SM3. Wyposażony jest w silnik o pojemności 2 000 cm sześc. i turbosprężarkę Garrett. Poza obowiązkowymi elementami bezpieczeństwa (np. klatka czy kubełkowe fotele) zainstalowano w nim amortyzatory i sprężyny dostosowane do rajdów. Zmniejszono również wagę auta. Moc maksymalna silnika wynosi 325 KM, prędkość maksymalna - 250 km/h. Aby osiągnąć "setkę" samochodowi wystarczy zaledwie 5 s.

Podczas salonu firma dodatkowo przedstawi urządzenia do ładowania, akumulatory oraz inne technologie związane z autami na prąd. SM3 Z.E. do sprzedaży wejdzie w 2013 roku, natomiast produkowane będzie w fabryce w Busan.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dngufcs

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dngufcs
dngufcs
Więcej tematów