Remont na autostradzie A4 do połowy czerwca

Rusza przebudowa kilometrowego odcinka autostrady A4 w okolicach Staniątek pomiędzy Krakowem a Tarnowem. Po skończeniu prac znikną nierówności na jezdni i ograniczenie prędkości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Remont na autostradzie A4 do połowy czerwca
(PAP, Fot: Krzysztof Świderski)

Przebudowa obejmie fragment autostrady z poszerzeniem nawierzchni, na którym planowany był manualny punkt poboru opłat. Ten jednak nigdy nie powstał, gdyż państwo zrewidowało swój plan rozwoju metod płatności za autostrady, rezygnując z budowy nowych bramek. Problemem w tym miejscu jest również nawierzchnia. Nierówna jezdnia wymusiła na zarządcy autostrady ograniczenie prędkości na tym odcinku do 100 km/h. Po remoncie w okolicach Staniątek nie trzeba będzie zwalniać.

- W ramach prac zostaną zlikwidowane nierówności na jezdni autostrady A4. Natomiast plac, który pierwotnie przeznaczony był pod punkt poboru opłat, nie będzie zlikwidowany, ale zmieniony w parking przeznaczony na potrzeby służb ratowniczych i porządkowych - mówi Iwona Mikrut-Purchla, rzecznik prasowa krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Wyznaczono już objazdy, którymi jeżdżą kierowcy. Ruch na odcinku A4, który będzie remontowany, został wstrzymany. Prace jednak jeszcze nie ruszyły ze względu na nieustabilizowaną pogodę. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, wykonawca rozpocznie remont po południu - dodaje Iwona Mikrut-Purchla.

Ruch na A4 w Staniątkach, zarówno w kierunku Tarnowa jak i Krakowa, odbywa się dwoma pasami, jednak innymi niż do tej pory. Kierowcy jeżdżą przez pusty plac punktu poboru opłat, na którym zaaranżowano pasy ruchu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/godz. Jezdnie A4 zostały wyłączone z ruchu i na nich prowadzone są prace. Taka sytuacja potrwa do 4 maja 2017 r.

Od 4 maja do 22 maja 2017 r. ruch od strony Tarnowa w kierunku Krakowa będzie odbywał się tylko jednym pasem. Ruch z Krakowa w kierunku Tarnowa dwoma pasami. W związku z tymi utrudnieniami postawione zostaną dodatkowe tablice informacyjne o możliwości objazdu drogą krajową nr 94.

Od 22 maja do 6 czerwca ruch na A4 w obydwu kierunkach odbywał się będzie dwoma pasami, ale cały czas po placu poboru opłat.

Od 7 czerwca na pięć dni na odcinku ok. 200 metrów do jednego pasa ruchu będzie zwężona jezdnia od Tarnowa w kierunku Krakowa. Na jezdni kierunku Kraków - Tarnów dostępne dla ruchu pozostaną dwa pasy.

Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na połowę czerwca 2017 r.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.