Trwa ładowanie...
ddqcp7k
Policja
Wiadomości

Podrabiali olej silnikowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podrabiali olej silnikowy
(Policja)
ddqcp7k

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z mikołowskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zlikwidowali nielegalną linię do produkcji oleju silnikowego i opakowań z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Śledczy zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, zabezpieczyli urządzenia i blisko pół tysiąca podrobionych butelek. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami bliźniaczego wydziału z mikołowskiej komendy, namierzyli nielegalną rozlewnię oraz linię produkcyjną fałszywych butelek oleju silnikowego. Śledczy zabezpieczyli urządzenia i matryce do tłoczenia butelek oraz blisko pół tysiąca gotowych opakowań, oznaczonych znakami zastrzeżonymi jednego ze znanych producentów.

W sprawie tej zatrzymano 36-letniego mieszkańca Mikołowa i 51-letniego mieszkańca Łazisk Górnych, którzy wytwarzali nielegalne butelki oraz napełniali je olejem niewiadomego pochodzenia. Następnie trefny towar trafiał na rynek. Mężczyźni z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ddqcp7k

Podziel się opinią

Share

ddqcp7k

ddqcp7k