Trwa ładowanie...
d3rwjob

Pijany kierowca może prowadzić autobusy

d3rwjob
d3rwjob

O kuriozalnym wyroku sądu w Trzciance informuje "Głos Wielkopolski". Wobec mężczyzny, który został przyłapany na jeździe ciężarówką pod wpływem alkoholu, sąd orzekł wyrok zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi... z wyjątkiem autobusów. Rzecz w tym, że mężczyzna jest zawodowym kierowcą autokarów.

47-letniego Zbigniewa G. przyłapano na jeździe po pijanemu. Kierując ciężarówką spowodował kolizję. Badanie alkotestem wykazało, że w wydychanym przez niego powietrzu jest 2,5 promila alkoholu.

Prokurator z Trzcianki skierował do sądu akt oskarżenia. Wyrok, który zapadł zdumiał wiele osób. Zbigniewa G. skazano bowiem na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz grzywnę. Sąd orzekł również 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - wszystkich, z wyjątkiem autobusów. Decyzję uzasadniał tym, że... wożenie pasażerów jest źródłem utrzymania Zbigniewa G.

Uprawomocnienie się wyroku może oznaczać, że nieodpowiedzialny kierowca znów będzie woził ludzi. Prokuratura zapowiada więc apelację. (PAP)

d3rwjob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rwjob
Więcej tematów