Trwa ładowanie...
d1gk7b4

Lepszy i bezpieczniejszy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lepszy i bezpieczniejszy
(zdjęcie producenta)
d1gk7b4

Firma Volvo podała informacje na temat najnowszego modelu S60.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Nowe Volvo S60 będzie przede wszystkim bezpieczne. W wyposażeniu znajdzie się m.in. nowy system bezpieczeństwa czynnego Pedestrian Safety wykrywający ludzi na drodze samochodu. Umożliwia on automatyczne uniknięcie kolizji przy prędkości poniżej 25 km/h, jeśli kierowca nie zdoła zareagować na czas.

d1gk7b4

W gamie jednostek napędowych znajdą się trzy silniki - dwa wysokoprężne i jeden benzynowy. 3-litrowa jednostka benzynowa T6 osiąga 304 KM, 2,4-litrowy diesel D5 produkuje 205 KM, podczas gdy 2-litrowy motor D3 osiąga 163 KM.

* TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O SYSTEMIE PEDESTRIAN SAFETY * Ekologiczny wariant DRIVe z silnikiem wysokoprężnym 1.6-litra wejdzie do sprzedaży w późniejszym terminie.

* TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ ZDJĘĆ VOLVO S60 *

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się
d1gk7b4

Inżynierowie zadbali także o odpowiednią siłę hamowania. Nowe Volvo S60 otrzyma najnowocześniejsze systemy Ready Alert Brakes i Hydraulic Brake Assist, które zadbają o wyhamowanie samochodu na jak najkrótszym odcinku.

_ Nowe Volvo S60 wygląda i prowadzi się doskonale, a technologia zastosowana w tym samochodzie sprawi, że każdy będzie mógł być lepszym i bezpieczniejszym kierowcą _ - powiedział Stephen Odell, prezes VCC.

S60 zadebiutuje podczas najbliższego Salonu Samochodowego w Genewie, podczas gdy masowa produkcja modelu rozpocznie się latem 2010 roku. Tym samym nowe Volvo trafi do salonów sprzedaży pod koniec 2010 roku.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1gk7b4

d1gk7b4
d1gk7b4