Trwa ładowanie...
ycipk-4mj6ib

Jedno auto, trzech producentów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedno auto, trzech producentów
(zdjęcie producenta)
ycipk-4mj6ib

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła podpisanie finalnej umowy o współpracy w zakresie opracowania i dostarczania elektrycznego pojazdu nowej generacji Mitsubishi i-MiEV koncernowi PSA Peugeot Citroën.

(fot. Mikołaj Urbański)
Podziel się

Firmy MMC i PSA podpisały wstępną umowę we wrześniu 2009 roku. W ślad za nią obydwie strony osiągnęły ostateczne porozumienie dotyczące opracowania i dostarczania pojazdu elektrycznego, bazującego na Mitsubishi i-MiEV na rynek europejski.

ycipk-4mj6ib

* TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O ELEKTRYZUJĄCYCH FRANCUZACH *

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Koncern PSA będzie sprzedawał ten elektryczny pojazd pod markami Peugeot i Citroën. Produkcja rozpocznie się w październiku 2010 roku a rynkowy debiut w Europie zaplanowany jest na koniec bieżącego roku. Łączna liczba pojazdów, jaka będzie dostarczona przeprzez Mitsubishi w ramach kontraktu wynosi 100,000 samochodów.

* TU ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA I INFORMACJE O MITSUBISHI IMIEV * Osamu Masuko, Prezes Mitsubishi Motors Corporation i Philippe Varin, Prezes PSA Peugeot Citroën spotkali się w Genewie, przy okazji salonu motoryzacyjnego. Obaj potwierdzili gotowość rozszerzania współpracy dwóch koncernów. Uznali jednak, że sojusz kapitałowy nie jest właściwą drogą, biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową.

ycipk-4mj6ib
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4mj6ib

ycipk-4mj6ib
ycipk-4mj6ib