Trwa ładowanie...
d3r6mtc

Jedno auto, trzech producentów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedno auto, trzech producentów
(zdjęcie producenta)
d3r6mtc

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła podpisanie finalnej umowy o współpracy w zakresie opracowania i dostarczania elektrycznego pojazdu nowej generacji Mitsubishi i-MiEV koncernowi PSA Peugeot Citroën.

 (fot. Mikołaj Urbański)

Firmy MMC i PSA podpisały wstępną umowę we wrześniu 2009 roku. W ślad za nią obydwie strony osiągnęły ostateczne porozumienie dotyczące opracowania i dostarczania pojazdu elektrycznego, bazującego na Mitsubishi i-MiEV na rynek europejski.

d3r6mtc

* TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ O ELEKTRYZUJĄCYCH FRANCUZACH *

 (fot. zdjęcie producenta)

Koncern PSA będzie sprzedawał ten elektryczny pojazd pod markami Peugeot i Citroën. Produkcja rozpocznie się w październiku 2010 roku a rynkowy debiut w Europie zaplanowany jest na koniec bieżącego roku. Łączna liczba pojazdów, jaka będzie dostarczona przeprzez Mitsubishi w ramach kontraktu wynosi 100,000 samochodów.

* TU ZNAJDZIESZ ZDJĘCIA I INFORMACJE O MITSUBISHI IMIEV * Osamu Masuko, Prezes Mitsubishi Motors Corporation i Philippe Varin, Prezes PSA Peugeot Citroën spotkali się w Genewie, przy okazji salonu motoryzacyjnego. Obaj potwierdzili gotowość rozszerzania współpracy dwóch koncernów. Uznali jednak, że sojusz kapitałowy nie jest właściwą drogą, biorąc pod uwagę obecną sytuację rynkową.

d3r6mtc

Podziel się opinią

Share

d3r6mtc

d3r6mtc