Trwa ładowanie...
dkf5hkq

Jak poruszać się jesienią?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak poruszać się jesienią?
(Materiały prasowe)
dkf5hkq

Przed nami jesień - pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Niestety nie wszyscy dostrzegają zagrożenia, jakie ze sobą niesie. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Szczególną ostrożność należy zachować przy wyjeżdżaniu w teren otwarty z drogi, która jest otoczona lasem. Gwałtowny podmuch wiatru może spowodować zmianę toru jazdy a w ekstremalnych sytuacjach - nawet doprowadzić do przewrócenia się samochodu na bok.

Zagrożeniem są też spadające z drzew i zalegające na drodze liście. Ich warstwa i nieświadomy zagrożenia kierowca w połączeniu z sytuacją wymagającą hamowania, mogą doprowadzić do wypadku. Na takiej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg - szczególnie, jeśli padał deszcz. Warto zapamiętać, że na takiej nawierzchni długość hamowania będzie podobna do tej na nawierzchni oblodzonej. Dodatkowo liści zakrywają nierówności oraz mniejsze i większe ubytki w drodze.

(fot. Materiały prasowe)

Nie zapomnijmy o wymianie piór wycieraczek na nowe przed sezonem jesienno-zimowym. Jak najlepsza widoczność jest kluczowa dla naszego bezpieczeństwa. Zwróćmy też uwagę na nawierzchnię drogową - w trakcie opadów deszczu łatwo stracić kontrolę nad samochodem, jeśli wjedziemy zbyt szybko w powstałe kałuże. Nasze opony nie nadążą z odprowadzaniem wody i wpadniemy w poślizg. Poza tym trzeba pamiętać o okresowych zawilgoceniach drogi i zachowaniu szczególnej ostrożności podróżując nad ranem lub późnym wieczorem.

dkf5hkq

Jesień jest okresem zaburzeń związanych z koncentracją. Bądźmy czujni podczas prowadzenia auta i postarajmy się skierować nasze myśli na drogę - pozwoli to na szybką ocenę sytuacji oraz odpowiednio wczesną reakcję.

Źródło: Szkoła Auto Skoda

Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy

dkf5hkq

Podziel się opinią

Share

dkf5hkq

dkf5hkq