Trwa ładowanie...

Honda pracuje nad poduszką powietrzną w skuterze

Honda od lat oferuje poduszki powietrzne w swoich motocyklach – a dokładniej w jednym tylko modelu. Niedługo sytuacja ta może się zmienić, gdyż japońska marka opatentowała podobne rozwiązanie dla skuterów. Przednia kurtyna ma ochronić kierowcę w razie wypadku.

Share
Honda Gold Wing Tour ma poduszkę powietrzną od 15 lat.
Honda Gold Wing Tour ma poduszkę powietrzną od 15 lat.Źródło: Materiały prasowe, Fot: Honda
d1yv25o

Honda Gold Wing Tour ma na pokładzie poduszkę powietrzną już od 2006 r. Znajduje się ona też na wyposażeniu standardowym najnowszej, szóstej generacji tego motocykla. Skoro Japończycy mają takie rozwiązanie od 15 lat, to czemu cały czas ograniczone jest jedynie do jednego modelu? Trudno powiedzieć, ale niedługo powinno się to zmienić. W internecie pojawiły się obrazki patentowe poduszki powietrznej dla skutera.

W skrócie można powiedzieć, że działać ma ona z zbliżony sposób, jak w przypadku modelu Gold Wing. Honda po prostu chce podobne rozwiązanie zastosować w skuterze. Podobne, ale wiele wskazuje na to, że nie będzie ono identyczne. W dużym turystycznym motocyklu poduszka po nadmuchaniu ma kształt wielkiego balona, który nie tylko amortyzuje uderzenie, ale trzyma kierowcę na miejscu, nie pozwalając mu na wypadnięcie do przodu.

d1yv25o

Szkice patentowe poduszki powietrznej dla skutera przedstawiają coś, co wygląda jak węższa kurtyna mająca osłonić kierującego jednośladem od przeszkody, w którą uderza. Co więcej, Honda przygotowała kilka alternatywnych rozwiązań – od modułu okalającego zegary, przez ukryty pod spodem, aż po poduszkę znajdującą nie za, a na kierownicy. To ostatnie rozwiązanie może jest najmniej estetyczne, ale zapewne jego zaletą byłaby prostota montażu jako opcji (bo można się spodziewać, że w przypadku tańszych skuterów poduszka powietrzna nie byłaby wyposażeniem standardowym).

A w jakich modelach Hondy mogłaby się znaleźć poduszka powietrzna? Oczywiście na myśl od razu przychodzi flagowy skuter Forza 750 czy X-ADV. Jednak przy szkicu patentowym wykorzystano kształt bardziej przypominający mniejsze modele z linii Forza, czy skuter PCX125. To by sugerowało, że poduszki powietrzne mogą trafić do wielu różnych miejskich jednośladów Hondy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yv25o

Podziel się opinią

Share
d1yv25o
d1yv25o
Więcej tematów