Trwa ładowanie...

Focus samochodem dekady

Share
Focus samochodem dekady
d12gkze

CAP, brytyjski ekspert w wycenie używanych pojazdów, ogłosił Forda Focusa z lat 1998-2005 używanym samochodem dekady. Jurorzy uznali go m.in. za auto ustanawiające nowe standardy w swoim segmencie w latach 2000-2009.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Focus, który pojawił się na rynku w 1998 r. wzbudził duże zainteresowanie. Jego design był, jak na tamte czasy, bardzo odważny, lecz nie był to jego jedyny atut. Dostępność, zaufanie, popularność i inspiracja do rozwoju produktów w całym przemyśle.

d12gkze

Przewodniczący składu sędziowskiego CAP, Mark Norman, powiedział, że Focus stał się takim autem, jakim przez długi czas był Volkswagen Golf i dodał, że wprowadzenie Focusa było odważnym krokiem Forda. Zrezygnowano z nazwy Escort, który cieszył się zaufaniem kierowców i zaczęto wszystko od nowa.

* TU DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O NAJLEPSZYM AUCIE DEKADY * Focus niemal pod każdym względem różnił się od poprzednika. Fakt, że zaczęto wszystko od nowa nie oznacza, że wygląd, komfort, bezpieczeństwo i wydajność nie zostały przemyślane. Norman powiedział też, że dziedzictwo Focusa nadal trwa i inni producenci do tej pory czerpią z auta, które zadebiutowało 12 lat temu.

 (fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

- _ Jako pojazd używany, spełnił wszystkie wymagania stawiane przez konsumentów, którzy potrzebują pięciomiejscowego samochodu rodzinnego, który cechuje się jakością, komfortem, wydajnością, trwałością, bezpieczeństwem, ekonomią, praktycznością i stylem _ - chwali Forda Norman.

d12gkze

Zaufanie do Focusa i fakt, iż nawet modele z ostatnich lat XX wieku mają wiele kilometrów przed sobą, przekładają się na jego atrakcyjność i cenę przy odsprzedaży. Auto oprócz tytułu Używanego Samochodu Dekady, wyróżniono też Używanym Średnim Autem Rodzinnym Dekady.

Źródło:
[

]( http://www.carfocus.pl )

d12gkze

Podziel się opinią

Share
d12gkze
d12gkze
Więcej tematów