ycipk-2qj3ek

FCA przeprogramuje komputery w niemal 1,5 mln aut

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FCA przeprogramuje komputery w niemal 1,5 mln aut
(zdjęcie producenta)
ycipk-2qj3ek

Koncern Fiat-Chrysler musi przeprogramować komputery w milionie 400 tysiącach aut, wypuszczonych na amerykański rynek. Ma to zapobiec możliwości przejęcia kontroli nad samochodami przez internetowych hakerów.

Władze koncernu wydały w tej sprawie komunikat po ogłoszeniu wyników testu, podczas którego specjaliści od cyberbezpieczeństwa włamali się przez internet do komputera, sterującego próbnym Chryslerem na jednej z autostrad.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Uczestnicy testu ogłosili, że tą drogą można nie tylko wyłączyć silnik jadącego samochodu, lecz również sterować pracą hamulców i układu kierowniczego. Wyniki wywołały spore zaniepokojenie posiadaczy aut i ich producentów.

ycipk-2qj3ek

Koncern Fiat-Chrysler zapowiada, że część samochodów - szczególnie modele Jeep Grand Cherokee z bieżącego i ubiegłego roku - zostanie wycofana. Pozostałym właścicielom mają zostać wysłane na koszt fabryki pedndrive'y z dodatkowym oprogramowaniem do zainstalowania w najbliższej stacji obsługi.

Eksperci z Międzynarodowego Instytutu Informatyki z Berkeley w Kalifornii przypominają, że z podobnymi problemami zetknęli się również producenci aut w Europie. Niektórzy z nich - na przykład BMW i Tesla Motors - opracowali system aktualizacji oprogramowania przez internet.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

ycipk-2qj3ek

* A moze konkurent z Azji? Nowy Tucson robi wrażenie *

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qj3ek

ycipk-2qj3ek
ycipk-2qj3ek