Qaqwqwrqw

Buspasy dla samochodów elektrycznych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Buspasy dla samochodów elektrycznych
(zdjęcie producenta)
Qaqwqwrqw

Warszawa chce być pierwszym miastem w Polsce, które wprowadzi przepisy zachęcające do zakupu samochodów elektrycznych. Takie auta już w 2012 roku mają uzyskać możliwość jazdy buspasami.

(fot. Piotr Mokwiński)
Podziel się

Dziennik Gazeta Prawna informuje, że zespół w skład którego wchodzą przedstawiciele stołecznego biura infrastruktury, Zarządu Dróg Miejskich oraz miejski inżynier ruchu, już pracuje nad stosownymi przepisami. Władze stolicy chcą w ten sposób wspierać rozwój ekologicznej motoryzacji, jednak od razu zauważają problem.

Qaqwqwrqw

Powstała obawa, że wraz z dopuszczeniem samochodów elektrycznych na buspasy również auta spalinowe będą nimi jeździć. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być odpowiednie oznakowanie pojazdów elektrycznych, które by ułatwiło policji rozpoznanie, czy dany samochód ma prawo znajdować się na buspasie.

(fot. Mikołaj Urbański)
Podziel się

Proponowaną metodą są specjalne zielone tablice rejestracyjne, ale takie oznakowanie mogą wprowadzić jedynie władze centralne. Ministerstwo Gospodarki już zajęło się tym zagadnienie i w Warszawie spodziewają się rozwiązania już na początku 2012 roku. Nowe tablice oznaczałyby, że za stolicą będą mogły pójść też inne polskie miasta.

Podobne udogodnienia działają już w kilku europejskich miastach, takich jak Londyn, Paryż i Berlin. Z drugiej strony nadal na drodze do popularyzacji samochodów elektrycznych stoi ich wysoka cena.

Qaqwqwrqw

sj

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw