Trwa ładowanie...
d40t4od

Bezprzewodowe ładowanie aut

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezprzewodowe ładowanie aut
(zdjęcie producenta)
d40t4od

Rozwój technologii elektrycznych w samochodach pociąga za sobą rozwój technologii towarzyszących. Innowacyjnym i ciekawym rozwiązaniem pochwaliła się firma Delphi.

 (fot. zdjęcie producenta)

Największym mankamentem współczesnych pojazdów elektrycznych jest brak infrastruktury towarzyszącej. Koncerny samochodowe przystosowują swoje pojazdy do ładowania z sieci, jednak i to może być uciążliwe i sprzeczne z aktualnymi przyzwyczajeniami. Być może nowy projekt amerykańskiej firmy Delphi pozwoli na rozwiązanie tego problemu.

d40t4od

Delphi we współpracy z WiTricity zbudowała system bezprzewodowego ładowania pojazdu. Firma sugeruje, że stosowny mechanizm zainstalowany w podłodze garażu lub na miejscu parkingowym może bez fizycznej łączności z pojazdem naładować jego baterie. Technologia opatentowana przez WiTricity wykorzystuje zjawisko rezonansu magnetycznego. Firma twierdzi, że urządzenie może przesłać 3 300 watów, co jest wystarczającą wartością by doładować baterię w samochodzie. Cały proces trwa tyle samo, co ładowanie tradycyjnym kablem. WiTricity ma nadzieję, że współpraca z Delphi pozwoli na szybkie urzeczywistnienie technologii i rozpowszechnienie jej na całym świecie.

Źródło: Moto Target

d40t4od

Podziel się opinią

Share

d40t4od

d40t4od