Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

Bezprzewodowe ładowanie aut

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezprzewodowe ładowanie aut
(zdjęcie producenta)
ycipk-cvgsq4

Rozwój technologii elektrycznych w samochodach pociąga za sobą rozwój technologii towarzyszących. Innowacyjnym i ciekawym rozwiązaniem pochwaliła się firma Delphi.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Największym mankamentem współczesnych pojazdów elektrycznych jest brak infrastruktury towarzyszącej. Koncerny samochodowe przystosowują swoje pojazdy do ładowania z sieci, jednak i to może być uciążliwe i sprzeczne z aktualnymi przyzwyczajeniami. Być może nowy projekt amerykańskiej firmy Delphi pozwoli na rozwiązanie tego problemu.

ycipk-cvgsq4

Delphi we współpracy z WiTricity zbudowała system bezprzewodowego ładowania pojazdu. Firma sugeruje, że stosowny mechanizm zainstalowany w podłodze garażu lub na miejscu parkingowym może bez fizycznej łączności z pojazdem naładować jego baterie. Technologia opatentowana przez WiTricity wykorzystuje zjawisko rezonansu magnetycznego. Firma twierdzi, że urządzenie może przesłać 3 300 watów, co jest wystarczającą wartością by doładować baterię w samochodzie. Cały proces trwa tyle samo, co ładowanie tradycyjnym kablem. WiTricity ma nadzieję, że współpraca z Delphi pozwoli na szybkie urzeczywistnienie technologii i rozpowszechnienie jej na całym świecie.

Źródło: Moto Target

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4