Trwa ładowanie...
d4e6iw5
Moto Target
Wiadomości

Żyleta - Alfa Romeo MiTo GTA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żyleta - Alfa Romeo MiTo GTA
d4e6iw5

Według oficjalnych informacji najmocniejsza wersja Alfy Romeo MiTo zostanie zaprezentowana na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie.

Alfa Romeo MiTo GTA jest w tej chwili jednym z najbardziej wyczekiwanych modeli włoskiej firmy. Wiadomo już, że pod maską znajdzie się silnik o pojemności 1.8-litra wsparty turbosprężarką, która zapewni mu moc 240 KM. Podobnie, jak w zwykłym MiTo - przednia oś nadzorowana będzie przez elektroniczny system Q2, sprawnie naśladujący pracę mechanicznej blokady mechanizmu różnicowego.

d4e6iw5

Według nieoficjalnych informacji od ludzi związanych z Alfą Romeo, MiTo GTA zostanie poważnie odciążona poprzez użycie lekkich i wytrzymałych materiałów, jak aluminium czy włókno węglowe. Co więcej, taka polityka odchudzania jest planowana także w przyszłości, dla innych modeli włoskiej marki.

Mocna "włoszka" oparta będzie w dużej mierze na podzespołach i płycie podłogowej Fiata Punto Abarth, jednak całość będzie jeszcze lepiej i bardziej wyczynowo zestrojona, wyznaczając nowe standardy dla Alfy Romeo. Nie do końca wiadomo jednak, jak będzie wyglądać topowa wersja małej Alfy. Prawdopodobnie jej wygląd będzie bardziej agresywny od obecnego, m.in. za sprawą nowego body-kitu, szerszych nadkoli i jaskrawych kolorów nadwozia.

* GALERIA ZDJĘĆ ALFY MI.TO * Debiut rynkowy Alfy Romeo MiTo GTA spodziewany jest latem tego roku. To oznacza, że już niedługo dotychczasowy rewir Mini Coopera S John Cooper Works zostanie poważnie zagrożony. Szczególnie, biorąc pod uwagę prawdopodobnie niższą o ok. 1900 Euro cenę i 31-konną przewagę małej "włoszki" nad brytyjskim "gokartem".

Źródło: Autocar, Moto Target

d4e6iw5

Podziel się opinią

Share
d4e6iw5
d4e6iw5
Więcej tematów