Trwa ładowanie...
d2ugu05

Zima sparaliżowała słowackie drogi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima sparaliżowała słowackie drogi
(www.sxc.hu)
d2ugu05

*Opady śniegu i porywisty wiatr, przekraczający w porywach 100 km na godzinę, skomplikowały w piątek drogową i kolejową komunikację na Słowacji. Niemal na wszystkich drogach występują zawieje i zamiecie śnieżne.*

Z powodu licznych wypadków zablokowana jest autostrada D-1 między Pieszczanami i Bratysławą oraz na kolejnym odcinku: Poprad-Matejowce. Zawieje śnieżne uniemożliwiają ruch na drodze ekspresowej R-1 między Nitrą i Trnawą. Na niektórych odcinkach zaspy śnieżne sięgają metra wysokości. Pługi śnieżne nie mogą poradzić sobie z przecieraniem tras ze względu na porywisty wiatr i liczne ciężarówki, które utknęły w rowach.

Nieprzejezdne są również drogi pierwszej i drugiej kategorii w południowej Słowacji, w powiatach Galanta i Dunajska Streda, a także połączenia komunikacyjne w pobliżu Bratysławy : w okolicach Senca, Pezinku, Malacek i Komarna.

d2ugu05

Na drogach podtatrzańskich leży 10-centymetrowa warstwa śniegu. Nie kursują autobusy. Powiatowe i wojewódzkie sztaby kryzysowe apelują do mieszkańców miast i miasteczek, aby nie opuszczali domów. Ze względu na trudne warunki śniegowe na autostradach i drogach ekspresowych ograniczono dopuszczalną prędkość samochodów do 80 km na godzinę.

Synoptycy przewidują, że w nocy z piątku na sobotę sytuacja może ulec dalszemu pogorszeniu z powodu dużych spadków temperatur dochodzących do minus 15 stopni.

Sprawdź ceny pojazdów stworzonych do jazdy w zimowych warunkach!

d2ugu05

Podziel się opinią

Share

d2ugu05

d2ugu05