Trwa ładowanie...

Wyrok za lewe prawa jazdy

Share
Wyrok za lewe prawa jazdy
d8m7jce

| [

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/jpeg/12273/pytania-prawko-01aa.jpeg',500,389) ) |
| --- | Na kary od sześciu miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywny od kilkunastu tys. do ponad 100 tys. zł skazał Sąd Rejonowy w Jarosławiu (Podkarpackie) 12 osób zamieszanych w aferę łapówkarską w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu - poinformowała PAP rzecznik prasowy przemyskiego sądu okręgowego Lucyna Oleszek.

d8m7jce

W gronie oskarżonych znaleźli się m. in. były wicedyrektor przemyskiego WORD, egzaminatorzy i instruktorzy nauki jazdy, a także osoby, które zdobyły ten dokument za łapówkę. Jak wykazał przewód sądowy, wystarczyło dać 500 zł łapówki, aby bez egzaminu uzyskać prawo jazdy.

W kręgach kursantów przemyski WORD szybko zyskał niechlubną sławę. Do ośrodka zgłaszali się także mieszkańcy różnych miejscowości na Podkarpaciu, którym wcześniej nie udało się zdać egzaminu. W załatwianiu "lewego prawka" pośredniczyli właściciele kilku szkół nauki jazdy.

Łącznie kilkadziesiąt osób kupiło dokument za łapówki. Część tych spraw sąd wyłączył do odrębnego postępowania. Nieuczciwy proceder trwał przez trzy lata. W sprawie tej przesłuchano ponad 160 świadków. W rezultacie dwunastu oskarżonym postawiono zarzuty wręczania i przyjmowania łapówek, a niektórym także poświadczenia nieprawdy.

Zawieszając wykonanie orzeczonych kar, sąd uznał, że wysokie grzywny będą bardziej dotkliwe niż pobyt w więzieniu. Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

d8m7jce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8m7jce
d8m7jce
Więcej tematów