Trwa ładowanie...
d476tmz

Wyprodukowano 500-tysięczną Skodę Rapid

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyprodukowano 500-tysięczną Skodę Rapid
(zdjęcie producenta)
d476tmz

Z linii produkcyjnej fabryki w Mlada Boleslav zjechała 500-tysięczna Skoda Rapid. Jubileuszowy samochód to pomalowana na czerwono odmiana Spaceback.

Rapid jest obecny w Europie od 2012 r., a Spaceback zadebiutował pod koniec 2013 r. Dodatkowo od 2011 r. w Indiach sprzedawana jest specjalna wersja modelu, w specyfikacji dedykowanej tamtejszemu rynkowi.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

(fot. zdjęcie producenta)

W ciągu pierwszych 6 miesięcy br. klientom dostarczono 108 100 Rapidów, o 5,6 proc. więcej niż przed rokiem. W polskiej klasyfikacji modelowej auto zajmuje 4 miejsce na rynku z wynikiem 5 219 rejestracji (styczeń-czerwiec). Wersję Spaceback wybiera 51 proc. klientów, a limuzynę 49 proc. Najchętniej zamawianą odmianą wyposażeniową jest Ambition (54 proc.).

Od kilku tygodni Rapid jest dostępny jest z systemem audio-informacyjnym, opartym o najnowszą generację modułowego układu multimedialnego MIB II. Dzięki systemowi SmartLink można korzystać ze smartfona za pośrednictwem ekranu pokładowego. W zakresie bezpieczeństwa dostępne są teraz systemy wspomagające kierowcę, m.in. Front Assist, zapobieganie kolizji Multi Collision Break, czujnik parkowania z przodu i z tyłu, światła dzienne w technologii LED oraz funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy.

d476tmz

Źródło: Skoda

ll/moto.wp.pl

d476tmz

Podziel się opinią

Share

d476tmz

d476tmz