Trwa ładowanie...
ycipk-15w6tb

Wypożycz samochód od sąsiada

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypożycz samochód od sąsiada
(zdjęcie producenta)
ycipk-15w6tb

Wiele osób korzysta z samochodu jedynie okazjonalnie - gdy muszą pojechać do sklepu, albo załatwić inne obowiązki. Przy wysokich kosztach zakupu i utrzymania auta, własny pojazd często się nie opłaca. Co jeśli zamiast tego moglibyśmy za drobną opłatą wypożyczyć samochód sąsiada?

Takie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność w USA. Na stronie RelayRides można udostępnić samochód lub go wypożyczyć, jeśli tego potrzebujemy. Klasyczne wypożyczalnie samochodów nie są wygodne, gdy potrzebujemy auta jedynie na chwilę. W takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem byłoby użycie samochodu, który znajduje się w okolicach naszego domu, czyli pożyczenie auta sąsiada, który w tym momencie go nie potrzebuje. Wypożyczający w takiej sytuacji zaoszczędzi czas i pieniądze, a właściciel samochodu może w ten sposób zarobić.

Wypożyczanie obsługuje firma RelayRides, która przyjmuje informacje w jakich godzinach samochód jest dostępny, pomaga w kontakcie między stronami oraz zapewnia ubezpieczenie. Przy cenie od 5 dolarów za godzinę, która uwzględnia paliwo i ubezpieczenie oferta wydaje się atrakcyjna. Popularność tej nowej metody wypożyczania będzie głównie zależna od liczby osób chcących udostępnić swój samochód. Teraz ogłoszono informację, która może szybko spopularyzować wypożyczanie prywatnych aut.

ycipk-15w6tb

RelayRides podpisało umowę z General Motors, która ułatwi posiadaczom systemu OnStar możliwość wypożyczenia swojego samochodu. Dotychczas aby udostępnić swój pojazd potrzebna była instalacja specjalnego urządzenia. Teraz to komputer, znajdujący się w samochodzie, udostępni samochód klientowi. Odpowiedź na pytanie czy i kiedy taka możliwość dotrze do Europy nadal pozostaje tajemnicą.

sj/mw/mw

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15w6tb

ycipk-15w6tb
ycipk-15w6tb