Volvo XC40 trafi do sprzedaży jesienią

Kompaktowy SUV Volvo będzie pierwszym modelem z nowej serii 40, który trafi do sprzedaży, jednak, wbrew pierwszym plotkom, nie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju, a dopiero jesienią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Volvo XC40 trafi do sprzedaży jesienią
(Materiały prasowe)

Aktualnie oferowane Volvo V40 Cross Country to po prostu nieco podniesiona wersja hatchbacka szwedzkiej marki. Jednak nowy model, nazwany już XC40, będzie prawdziwym crossoverem. W ten sposób kompaktowe auto ma powtórzyć sukces większych braci – XC60 i XC90.

Volvo XC40 będzie wyglądem zbliżone do zaprezentowanego w 2016 roku konceptu 40.1. Oznacza to nieco inną stylistykę niż w przypadku flagowych modeli. Kompaktowy model ma być mniej klasyczny od najbardziej popularnych samochodów Volvo. Ostre linie i mocne przetłoczenia mają przyciągnąć młodszych klientów i podkreślić świeży charakter serii 40.

XC40, podobnie jak później S40 i V40, ma powstać na nowej kompaktowej platformie modułowej Volvo CMA, która bazuje na stosowanej w serii 90 SPA, ale jest mocno zmodyfikowana na potrzeby najmniejszych modeli. Za napęd będą odpowiadać silniki o 3 i 4 cylindrach. Topowa odmiana zostanie wyposażona w układ hybrydowy z 3-cylindrowym silnikiem turbo o pojemności 1,5 l, jednostką elektryczną i 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią.

Najmniejszy SUV Volvo nie będzie jednak najważniejszą premierą Volvo w 2017 roku. Jak poinformował Henrik Green odpowiedzialny w szwedzkiej marce za rozwój, swój debiut będzie też miała nowa odsłona SUV-a XC60. Jest to najpopularniejszy model Volvo (zarówno w Europie, jak i w Ameryce i Chinach, czyli na wszystkich najważniejszych rynkach dla tej firmy).

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.