Trwa ładowanie...

Triumph ma aplikację, która wykryje wypadek i wezwie pomoc

Triumph stworzył aplikację na smartfony dla motocyklistów, która - dzięki czujnikom przenośnego urządzenia - ma wykryć wypadek i automatycznie powiadomić służby. Jest to system działający podobnie jak ten, który znajduje się w nowych samochodach.

Share
Triumph SOS
Triumph SOSŹródło: Materiały prasowe, Fot: Triumph
d448yo7

Aplikacja Triumph SOS to sposób na automatyczne wezwanie pomocy za pośrednictwem smartfona. Nie jest potrzebne łączenie go z motocyklem, gdyż oprogramowanie wykorzystuje czujniki urządzenia przenośnego. Takie powiadomienie służb będzie następowało w kilka sekund po wykryciu wypadku motocykla, co znacząco przyspieszy przybycie pomocy medycznej.

System będzie przekazywał służbom takie dane jak współrzędne GPS, kierunek jazdy, szczegóły dotyczące motocykla i dane medyczne użytkownika. Dodatkowo posiada funkcję auto pauzy, aby nie aktywować wezwania pomocy w trakcie przerwy od jazdy. System nie rejestruje natomiast prędkości jazdy i jej nie udostępnia.

d448yo7

Oprócz funkcji ratowniczej, aplikacja może też rejestrować trasę przejazdu, którą można później dzielić się z innymi osobami w mediach społecznościowych. Prezentowana jest nie tylko pokonana droga, ale też jakim motocyklem się ją pokonało i ile trwała podróż.

Triumph SOS dostępny jest w Europie, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii. Z aplikacji korzystać mogą użytkownicy wszystkich motocykli, ale jest to usługa płatna. Właściciele triumphów mają 3 miesiące darmowego okresu próbnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d448yo7

Podziel się opinią

Share
d448yo7
d448yo7
Więcej tematów