Trwa ładowanie...

Szkot dostał fobii motocyklowej. Teraz otrzyma 300 tys. zł odszkodowania

Stuart Conway był początkującym mechanikiem w jednym ze szkockich serwisów Harleya-Davidsona. Niestety, podczas jazdy kontrolnej motocyklem klienta miał wypadek, przez który nie tylko ucierpiał fizycznie, ale też psychicznie. Teraz ma fobię przed jazdą na motocyklu i nie może wykonywać swojej pracy. Sąd zdecydował, że należy mi się za to spore odszkodowanie.
Share
Wypadek motocyklowy może pozostawić mocny ślad na psychice.
Wypadek motocyklowy może pozostawić mocny ślad na psychice.Źródło: Getty Images, Fot: Jamiga
dlmk1on

Młody fan motocykli Harleya-Davidsona, który dostał pracę swoich marzeń – tak można opisać początek tej historii o smutnym finale. Stuard Conway był początkującym mechanikiem w serwisie H-D i jednym z jego zadań było testowanie motocykli po wykonanych naprawach. Sprawdzał w ten sposób, czy wszystko działa już dobrze i czy motocykl został złożony poprawnie. Niestety, podczas jednej z takich jazd harleyem-davidsonem 750 miał wypadek.

Nie ze swojej winy zderzył się z samochodem, który prowadziła pani Fiona Paton. Głowa Conwaya przebiła tylną szybę samochodu od strony pasażera, w wyniku czego młody mechanik doznał urazu kręgosłupa. Jednak po wyleczeniu kontuzji okazało się, że nie jest to jedyny skutek wypadku. Stuard Conway dostał fobii motocyklowej i teraz boi się jazdy na jednośladach. Przez ten strach nie może wykonywać swojej wymarzonej pracy i musiał zmienić swoje życiowe plany.

Krótko po wypadku pracował jeszcze w warsztacie, wykonując inne zadania, ale w końcu nie mogąc jeździć na motocyklach, zrezygnował z tego i postanowił zostać fotografem. Jednak jego prawnicy nie próżnowali i złożyli do sądu pozew przeciw sprawczyni wypadku i jej ubezpieczycielowi, żądając odszkodowania za pojawienie się u Conwaya strachu przed jazdą motocyklem.

Argumentem było to, że w następstwie wypadku mechanik stał się niezdolny do wykonywania swojej pracy. Sąd przychylił się do tej argumentacji i zdecydował, że Conway powinien otrzymać odszkodowanie w wysokości 61 252 funtów, czyli ok. 300 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlmk1on

Podziel się opinią

Share
dlmk1on
dlmk1on
Więcej tematów