Trwa ładowanie...
d2b86w3

Skoda Citigo: przestronny maluch

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Citigo: przestronny maluch
(zdjęcie producenta)
d2b86w3

Czeska Skoda coraz szybciej rozwija swoją ofertę modelową. Podczas targów we Frankfurcie pokazano kompaktowy model MissionL, a teraz producent samochodów z Mlada Boleslav prezentuje nowy model Citigo.

 (fot. zdjęcie producenta)

Najważniejszym punktem stoiska Volkswagena podczas salonu we Frankfurcie był model up!. Bardzo przemyślany projekt, który przy niewielkich rozmiarach zapewnia przestronne wnętrze ma szansę na niemały sukces. Jedynym problemem tego modelu może być cena. Koncern VW przyzwyczaił nas do wyższych cen, niż tacy konkurenci jak Fiat czy Renault. Odpowiedzią na tę wątpliwość jest Citigo, czyli up! od Skody.

d2b86w3

Skoda Citigo zadebiutuje w Czechach jeszcze w 2011 roku, a w pozostałych krajach Europy pojawi się na początku lata 2012. Samochód oferuje optymalne wykorzystanie przestrzeni i miejsca dla czterech pasażerów. Wprowadzony na rynek zostanie najpierw model w wersji 3-drzwiowej, a następnie jego 5-drzwiowa odmiana.

 (fot. zdjęcie producenta)

- Citigo to jeden z filarów naszej strategii rozwoju - powiedział Prezes Zarządu Skody, Winfried Vahland. - Pojawia się w nowym i bardzo obiecującym dla nas segmencie małych aut miejskich. Nowy produkt w pełni współgra z filozofią korporacyjną marki Skoda. Pomimo swojego małego rozmiaru, oferuje przestronne wnętrze, jest zaskakująco zwinny i atrakcyjny pod względem wykończenia oraz zastosowanych technologii.

Model ten jest dedykowany głównie młodym kierowcom, rodzinom myślącym o kupnie drugiego lub trzeciego samochodu oraz osobom mającym powyżej 55 lat. To klienci, którzy z jednej strony zwracają uwagę na koszty i mają racjonalne podejście do samochodów, z drugiej zaś wysokie wymagania wobec jakości, praktyczności i bezpieczeństwa. To właśnie dla takich osób skierowane jest to połączenie technologii Volkswagena z ceną Skody.

d2b86w3

Z długością 3,56 metra, szerokością 1,65 m oraz wysokością 1,48 m jest wystarczająco mały, aby być poręcznym w mieście, a zarazem wyjątkowo przestronny. Citigo jak na tę klasę oferuje bardzo dużo miejsca wewnątrz. Objętość bagażnika to 251 litrów, a po złożeniu oparć tylnych siedzeń może zostać powiększona do 951 litrów.

Projektanci Skody Citigo położyli duży nacisk na bezpieczeństwo. Po raz pierwszy w samochodach czeskiej marki w celu ochrony głowy kierowcy oraz pasażera zastosowano zintegrowane boczne poduszki powietrzne, co wraz z innymi rozwiązaniami tworzy modelowy pakiet bezpieczeństwa w tej klasie. Aktywne bezpieczeństwo znacznie podnosi także nowy asystent hamowania „City Safe Drive”. System automatycznie aktywuje się poniżej prędkości 30 km/h i uruchamia czujniki laserowe, identyfikujące niebezpieczeństwo kolizji.

Skoda Citigo będzie wyposażona w dwa nowe, trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1,0 litra i mocach 60 KM oraz 75 KM. Średnie zużycie paliwa dla modelu z jednostką napędową o mocy 60 KM wynosi 4,3l/100km. Silnik o mocy 75KM skonsumuje 4,7l/100km.

Obok Volkswagena up! i Skody Citigo pojawi się trzecia odmiana tego modelu. Jeszcze w 2011 roku Seat ma zaprezentować swoją wersję małego miejskiego auta, czyli następcę modelu Arosa.

sj/mw/mw

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3