Trwa ładowanie...

RUF CTR (2017) – pozory mylą

RUF to niemiecka firma, która przede wszystkim zajmuje się szeroko zakrojonym tuningowaniem Porsche. W 1987 roku stworzyła kultowy model CTR, a teraz wraca z nowoczesną interpretacją słynnego żółtego samochodu. Podczas targów w Genewie zaprezentowano model, który wygląda jak stare Porsche, a nie ma z nim niemal nic wspólnego.

Share
RUF CTR (2017) – pozory myląŹródło: Materiały prasowe
d4fn226

Oryginalny model nazywany „Yellowbird” powstał na bazie Porsche 911 i dzięki szeroko zakrojonym modyfikacjom silnika i nadwozia był on najszybszym samochodem na świecie (minimalnie przebijając rewolucyjne Porsche 959)
. Teraz RUF nawiązuje do tej tradycji i stworzył nową wersję modelu CTR.

Samochód pokazany podczas Salonu Samochodowego w Genewie wygląda jak Porsche 911 z końca lat 80., ale nie ma z nim nic wspólnego oprócz kształtu i silnika, który został mocno zmodyfikowany. Cała konstrukcja opiera się o monocoque własnej konstrukcji. Nadwozie zostało wykonane z włókna węglowego. Ten sam materiał wykorzystano przy tworzeniu foteli – wszystko po to, aby ograniczyć masę samochodu. W efekcie RUF CTR waży tylko 1200 kg.

Tak jak w przypadku prawdziwej „dziewięćsetjedenastki” silnik typu bokser umieszczono za tylną osią. Podwójnie doładowana jednostka o pojemności 3,6 l oferuje 700 KM i 893 Nm. Moc na koła przekazywana jest za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej i mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Nowy RUF CTR potrzebuje 3,5 s na osiągnięcie 100 km/h i 9 s na rozpędzenie się do 200 km/h. Prędkość maksymalna tego modelu to 362 km/h.

d4fn226

Oprócz tego niemiecka firma zdecydowała się na zastosowanie zawieszenia rodem z samochodów wyścigowych i ceramicznych hamulców – czyli czegoś, czego nie było w modelu sprzed 30 lat.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Produkcja nowego RUF-a CTR rozpocznie się w 2018 roku i ma powstać zaledwie 30 egzemplarzy tego wyjątkowego samochodu dla pasjonatów. Cena jeszcze nie została podana, ale można być pewnym, że nie będzie niska. W końcu będzie to prawdziwy supersamochód z najwyższej półki, który dodatkowo ma łączyć współczesne osiągi z tradycją.

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (Salon International de l’Auto lub Geneva Motor Show) to jedna z największych targowych imprez motoryzacyjnych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 7–19 marca.

d4fn226
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fn226
d4fn226
Więcej tematów