Trwa ładowanie...
d4j1c52
Robot zaparkuje twój samochód

Robot zaparkuje twój samochód

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4j1c52

*Kłopoty z miejscem do parkowania to zmora centrów nowoczesnych miast. Zwłaszcza biurowce i parkingi wokół nich stanowią pole nieustannej walki o przestrzeń do pozostawienia auta. Pomocą w takiej sytuacji ma być specjalny robot, który zaparkuje samochód sprawniej, szybciej i precyzyjniej od człowieka. *

System Geta (get a car), to rozwiązanie testowane obecnie przez inżynierów z Chin, przede wszystkim z myślą o ich rynku. Według obecnych szacunków w 2020 r. po drogach państwa środka będzie jeździło ponad 200 milionów samochodów. Znalezienie dla nich miejsc parkingowych staje się pomału kluczowym problemem.

d4j1c52

Jak działa Geta? To mobilna platforma, która dzięki oprogramowaniu i mapie obiektu jest w stanie błyskawicznie zlokalizować wolne miejsce postojowe, a następnie dostarczyć tam samochód. Jego kierowca podjeżdża jedynie pod bramę garażu i wysiada, pozostawiając resztę w "rękach" urządzenia. Platforma zajmuje miejsce pod podwoziem auta, następnie unosi je i transportuje na odpowiednia pozycję. Cały proces ma trwać mniej niż 2 minuty.

Dzięki precyzji manewrowania możliwe jest znacznie efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni garażowej, samochody mogą stać zaledwie kilka cm od siebie, wyklucza się także czynnik umiejętności kierowcy i popełnianych przez niego błędów. System Geta to obecnie wydatek ok. 150 tys. dolarów (w tym pojedyncza platforma transportowa). Przedstawiciele twierdzą, że mają już zamówienia na swój wynalazek m.in. z Singapuru, ale także z Seulu i Londynu.

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d4j1c52

Podziel się opinią

Share

d4j1c52

d4j1c52