Trwa ładowanie...
d2wuta6
d2wuta6

Renault przedstawia nowe Twingo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wuta6

Historia modelu Twingo zaczyna się od zapatrzenia się Francuzów na koncepcyjny model Beskid, który mógł stać się hitem FSM. Teraz Renault prezentuje nową wizję samochodu miejskiego w postaci kolejnej odsłony Twingo. Przy jego projektowaniu czerpano inspirację z poprzednich generacji oraz modelu Renault 5.

W 2008 r. podjęto decyzję stworzenia następcy Twingo, równie innowacyjnego jak pierwsza wersja modelu z 1992 r. Zadanie było trudne, a oczekiwania wysokie - należało stworzyć małe miejskie auto o jeszcze większej ilości miejsca i lepszej zwrotności przy mniejszych gabarytach. Stąd pomysł stworzenia konstrukcji z silnikiem umieszczonym z tyłu. Tak doszło do skrzyżowania się ścieżek Renault i Daimlera, który ze swojej strony prowadził prace nad następną generacją 2- i 4-miejscowego Smarta. W efekcie negocjacji, w 2010 r. podpisano porozumienie o strategicznej współpracy obu firm, formalizujące inaugurację projektu wspólnego opracowania nowego Twingo i kolejnej generacji Smarta.

Przeniesienie silnika na tył pojazdu pozwoliło zwiększyć ilość miejsca w kabinie, uwolnić przednią oś i znacząco zwiększyć promień skrętu kół. Dzięki skróceniu przodu i przesunięciu kół w stronę skraju nadwozia nowe Twingo może poszczycić się rozstawem osi i przestronnością godną auta z wyższego segmentu. Model wywodzi się z zaprezentowanych w 2013 r. prototypów Twinz i TwinRun. Podobnie jak w przypadku poprzednika dostępne są żywe kolory nadwozia - jasnoniebieski, biały, żółty i czerwony.

 (fot. Zdjęcie producenta)
((fot. Zdjęcie producenta))

Niektóre elementy stylistyki były wzorowane bezpośrednio na R5 - silnie zarysowane błotniki i nachylona tylna szyba przypominają legendarne R5 Turbo z silnikiem umieszczonym z tyłu. Przód jest zgodny z nową stylistyką marki i zwraca uwagę dobrze widocznym logo na czarnym tle, dużymi reflektorami i umieszczonymi nad nimi kierunkowskazami oraz okrągłymi światłami do jazdy dziennej LED. Duża, przeszklona tylna klapa w oryginalny sposób podkreśla nowoczesny kształt auta. Jej przedłużeniem są tylne światła.

d2wuta6

Twingo po raz pierwszy będzie dostępne w wersji 5-drzwiowej. Inspiracją przy jego tworzeniu były kluczowe elementy, które zadecydowały o sukcesie Clio - płynność linii dzięki ukrytym klamkom tylnych drzwi oraz personalizacja poprzez dobór kolorów nadwozia i elementów wystroju zewnętrznego. Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zostanie zaprezentowane wnętrze tego miejskiego auta.

Źródło: Renault

ll/moto.wp.pl

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów