Trwa ładowanie...
d15izip

Rekord autonomicznego Audi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekord autonomicznego Audi
(Materiały prasowe)
d15izip

Audi RS 7 "piloted driving concept" ustanowiło rekordowy czas okrążenia na torze wyścigowym. Udało się tego dokonać w trybie jazdy autonomicznej, bez udziału kierowcy na torze FAST Parcmotor koło Barcelony.

Samochód przebył 4,2-kilometrową trasę w czasie 2:07,67 minuty. - Na torach wyścigowych całego świata zbieramy doświadczenia, które pomagają odpowiednio określić i zaprogramować graniczne zakresy funkcji autonomicznej jazdy. Z wyników takich testów korzystamy później, pracując nad rozwojem seryjnych asystentów kierowcy, np. przy układzie unikania kolizji w nowym modelu A4 - powiedział Thomas Muller z Audi.

Poznaj nową Hondę CR-V. Ten samochód cię wyróżni

d15izip

Sprawdzanie systemów jazdy autonomicznej trwa od dawna. W październiku 2014 r. model RS 7 o przydomku "Bobby" wykonał samodzielnie pełne okrążenie toru Hockenheimring, osiągając momentami prędkość 240 km/h. Nowa generacja tego pojazdu wyposażona jest w silnik 4,0 TFSI V8 biturbo (560 KM), została ona także "odchudzona" o ok. 400 kg. W lipcu br. na torze Sonoma Raceway w Kalifornii udało mu się osiągać lepsze czasy okrążeń od tych, które notowały samochody prowadzone przez kierowców wyścigowych.

Trwają również testy jazdy autonomicznej w warunkach rzeczywistego ruchu ulicznego. Na początku tego roku model A7 piloted driving concept pokonał z dziennikarzami na pokładzie 900-kilometrową trasę z Silicon Valley do Las Vegas. Pojazd ten miał okazję pojawić się też na niemieckich autostradach, po których jeździł z prędkością do 130 km/h.

System autonomicznej jazdy zadebiutuje w pojeździe produkcji seryjnej w następnej generacji Audi A8. Przejmie zadania kierowcy podczas parkowania lub w powolnym ruchu drogowym, nie przekraczającym prędkości 60 km/h.

ll

Audi w supercenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d15izip

Podziel się opinią

Share

d15izip

d15izip