Rajd Orlen zakończony

Rajd Orlen zakończonyŹródło: PAP/Piotr Piotrowski
d3i9ifx
d3i9ifx

Rajd Orlen - eliminacja Pucharu Europy FIA Strefy Centralnej oraz szósta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończył się w niedzielę. Szutry w okolicach Płocka najbardziej sprzyjały Leszkowi Kuzajowi.

(fot. PAP/Piotr Piotrowski)
Źródło: (fot. PAP/Piotr Piotrowski)

Kierowca z Krakowa już po pierwszym dniu zmagań zajmował pierwszą pozycję. Jako drugi na metę dojechał Tomasz Kuchar z 12,1 sekundy straty do lidera. Na trzecim miejscu ze stratą 15,1 sekundy uplasował się Bryan Bouffier. Na kolejnych miejscach znaleźli się Michał Sołowow oraz Kajetan Kajetanowicz.

Drugi dzień nie przyniósł dużych zmian wśród prowadzącej trójki. Kuzajowi udało się powiększyć przewagę nad rywalami. Bouffier po OS-ie 9 w Rogowie zajmował drugą pozycję i udało mu się ją utrzymać do końca rajdu. Tomasz Kuchar na metę dojechał jako trzeci i na tej pozycji ukończył rajd.

Przetasowania nastąpiły natomiast wśród następnych załóg. Kajetan Kajetanowicz, który mógł powalczyć o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, musiał pożegnać się z rajdem już po pierwszym niedzielnym OS-ie z powodu awarii samochodu. Pecha miał także Michał Sołowow, dotychczas trzeci w generalce. Jemu także auto odmówiło posłuszeństwa.

d3i9ifx

Na miejsca czwarte i piąte wskoczyli odpowiednio Michał Bębenek i Maciej Oleksowicz. Na następnych miejscach znaleźli się Szymon Ruta, Radosław Typa, Kamil Butruk, Tomasz Trembicki i Zbigniew Maliński.

Rajd Orlen zakończył się dużym sukcesem samochodów Peugeot 207 Super 2000. Modelem tym startuje Tomasz Kuchar. Wygrali Leszek Kuzaj i Craig Parry, a więc dwie załogi spod znaku lwa zajęły miejsca na podium. W sumie w pierwszej „szóstce” znalazły się aż cztery 207-ki oraz dwa Mitsubishi Lancer Evo IX.

Nicolas Vouilloz i Nicolas Klinger, którzy zaprezentowali kibicom model 207 RC Rallye, zajęli jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu oraz zwyciężyli w klasie A7, w której skład wchodzą samochody o pojemności silnika powyżej 1600ccm i nie więcej niż 2000ccm.

207 RC wzbudził spore zainteresowanie wśród krajowych zawodników. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie sympatycy sportu samochodowego będą mogli oglądać tę rajdówkę regularnie.

d3i9ifx

Przed nami już tylko ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się Dolnym Śląsku w dniach 08-10.10.2009.

Obecnie w klasyfikacji generalnej RSMP pierwsze miejsce należy do Bryana Bouffier ze 123 punktami na koncie. Miejsce drugie zajmuje Tomasz Kuchar, a trzecie Leszek Kuzaj, którzy mają odpowiednio 120 i 102 punkty. Zatem w najbliższych zmaganiach możemy się spodziewać zagorzałej walki między francuskim kierowcą - aktualnym mistrzem Polski - a Tomkiem Kucharem.

Kuzaj pewnie plasuje się na trzeciej pozycji, ale o miejsce czwarte mogą powalczyć Michał Sołowow i Kajetan Kajetanowicz obecnie zajmujący to miejsce. Sołowowowi brakuje do niego jedynie czterech punktów. Zapowiada się ciekawie!