Trwa ładowanie...
daw56oc

Putin testuje rosyjską hybrydę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Putin testuje rosyjską hybrydę
(zdjęcie producenta)
daw56oc

Rosyjski premier, Władimir Putin, znany jest z promowania produktów związanych z lokalną gospodarką. Jeździł już bolidem F1 Renault po tym, gdy zespół ten zaczął reklamować Ładę, sprawdzał Chryslera po rozpoczęciu produkcji w Rosji. Teraz przyszedł czas na samochód hybrydowy.

 (fot. PAP/Alexey Nikloposky/Pool)
((fot. PAP/Alexey Nikloposky/Pool))

Firma Yo-Auto, która będzie produkować pierwsze rosyjskie samochody hybrydowe powstała dzięki współpracy Yarovit Motors i Onexim Group. Pojazd nazwany Yo-Mobile jest innowacyjny pod kilkoma względami. Pierwszy to specjalny, rotacyjny silnik, który działa na podobnej zasadzie jak konstrukcja, opatentowana przez polskiego inżyniera, Jerzego Woźniaka.

daw56oc

* TUTAJ DOWIESZ SIĘ JAK DZIAŁA SILNIK INŻ. WOŹNIAKA * Innym nietypowym rozwiązaniem jest sposób magazynowania energii elektrycznej. W odróżnieniu od produkowanych dzisiaj hybryd, Yo-Mobile zamiast akumulatorów korzystać będzie z tak zwanego superkondensatora.

Jak podają projektanci rosyjskiej hybrydy ma ona palić 3,5 litra na 100km, a łączny zasięg samochodu to aż 1100 km. Od 0 do 100km/h przyspiesza w około 7-8 sekund i osiąga prędkość maksymalną na poziomie 130km/h.

Yo-Mobile ma trafić do produkcji w drugiej połowie 2012 roku, a powstawać ma w trzech wersjach nadwozia (hatchback, cross-coupe i van). Cena ma się plasować na poziomie $12 000 - $15 000 (33 000 zł - 42 000 zł). Najdroższa wersja będzie wyposażona w napęd na cztery koła, nawigację satelitarną, tempomat i klimatyzację.

sj/mw/mw

daw56oc

Podziel się opinią

Share
daw56oc
daw56oc
Więcej tematów