Trwa ładowanie...

Premiera BMW R18 już niedługo. O nowym motocyklu wiemy sporo

BMW szykuje się do premiery nowego powercruisera R18. Choć oficjalna premiera będzie miała miejsce dopiero na początku kwietnia, pierwsze informacje jakie pojawiają się w sieci wskazują, że będzie to naprawdę pożądany motocykl.
Share
Tak prezentował się koncept BMW R18
Tak prezentował się koncept BMW R18Źródło: bmw, Fot: BMW
dlmk1on

Choć motocykl otoczony jest aurą tajemnicy, to jeden egzemplarz już pojawił się w Warszawie na ekskluzywnym pokazie w Centrum Koneser. Wiadomo już, że BMW R18 stawia na prezencję, jest optycznie ciężkie, dostojne, a poziom wykonania detali jest na najwyższym poziomie.

Tak prezentuje się jednostka R18 bmw
Tak prezentuje się jednostka R18Źródło: bmw, Fot: BMW

Wiadomo już co będzie napędzać BMW R18. To dwucylindrowy bokser o pojemności 1802 cc (tak!), który ma nawiązywać do wczesnych rozwiązań marki. Oczywiście postarano się, by takie ułożenie gigantycznych cylindrów nie powodowało (zbyt) dużych wibracji. Jednostka ma 91 KM i waży 110 kg. Przypomnijmy, mówimy o samym silniku!

dlmk1on

Choć BMW nie ukrywa, że motocykl będzie mocno inspirowany konceptem R18, to na rynek mogą trafić jego dwie wersje. Obok stosunkowo "szczupłej" i odchudzonej ma też pojawić się odmiana z kuframi i gigantyczną czaszą, co ma nawiązywać do konkurencji w Stanach Zjednoczonych – Harleya Davidsona Electra Glide i Indiana Cheftain.

BMW R18 w wersji produkcyjnej zostanie zaprezentowane w kwietniu 2020 roku w Teksasie.

dlmk1on

Podziel się opinią

Share
dlmk1on
dlmk1on
Więcej tematów