Trwa ładowanie...
d2v434j

Polski finał Think Blue. Challenge 2015 rozstrzygnięty

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski finał Think Blue. Challenge 2015 rozstrzygnięty
(Materiały prasowe)
d2v434j

W Kołobrzegu odbył się polski finał mistrzostw Volkswagena w oszczędnej jeździe. Zwycięzcą został Jacek Zarzycki, który osiągnął średnie spalanie 3,3 l/100 km.

Mistrzostwa odbyły się po raz czwarty, zaś w Polska bierze w nich udział po raz drugi. W ramach eliminacji pierwszym etapem było zakwalifikowanie 10 najlepszych kierowców do krajowego finału. Przed przystąpieniem do niego uczestnicy przeszli szkolenie teoretyczne i mieli okazję wziąć udział w przejazdach treningowych z instruktorami ekojazdy. Potem przyszła pora na właściwą rywalizację.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Zawody polegały na pokonaniu 22-kilometrowego odcinka, wiodącego przez ulice miasta oraz okolice. Na trasie kierowcy musieli odpowiednio reagować na przejścia dla pieszych, skrzyżowania i sygnalizację świetlną. Najlepiej poradził sobie z tym zadaniem Jacek Zarzycki z Gdańska, który finałową trasę pokonał w czasie 40 minut i 56 sekund zużywając przy tym średnio 3,3 l/100 km. Jednym z jego rywali był ambasador Volkswagena, Robert Korzeniowski, który potrzebował na tym samym dystansie 3,9 l/100 km.

d2v434j

Uczestnicy finału jeździli Golfami 1,6 TDI (105 KM) z pakietem BlueMotion Technology, które katalogowo na przejechanie 100 km potrzebują 3,8 l paliwa. Zwycięzca polskiej edycji weźmie udział w finale światowym, który zostanie rozegrany w listopadzie br. na ulicach San Francisco.

Źródło: Volkswagen

ll/moto.wp.pl

d2v434j

Podziel się opinią

Share

d2v434j

d2v434j