Trwa ładowanie...

Policyjny apel do motocyklistów

Policyjny apel do motocyklistówŹródło: PAP/Andrzej Grygiel
d42rjeo
d42rjeo

"Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach" - apeluje świętokrzyska policja i informuje, że od początku roku na drogach regionu zginęło 11 motocyklistów, to o jedną osobę mniej niż w całym 2012 roku.

Od początku roku na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 76 wypadków z udziałem motocyklistów. 11 osób zginęło, a 73 zostały ranne. - Liczba śmiertelnych ofiar już teraz jest bardzo wysoka i zbliżona do liczby ofiar z całego 2012 roku. A do końca sezonu motocyklowego jeszcze daleko - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik świętokrzyskiej policji podkom. Grzegorz Dudek.

Jak zaznaczył, najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość, przecenianie swoich umiejętności, przejeżdżanie na czerwonym świetle, "wciskanie się" między samochody. - Do tego należy dołożyć uszkodzenia asfaltu, piach na jezdni oraz wzmożony ruch i o wypadek nietrudno- powiedział Dudek.

Dlatego policja apeluje do wszystkich kierujących jednośladami o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Jadąc na motorze, trzeba wykazywać się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców oraz zadbać o odblaskową odzież, dzięki której motocyklista będzie lepiej widoczny na drodze.

- Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. W przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń - podkreślił Dudek.

d42rjeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42rjeo
Więcej tematów