Trwa ładowanie...

Policjanci z młodymi kierowcami

Policjanci z młodymi kierowcamiŹródło: Policja.pl
d2bfd0b
d2bfd0b

Śląscy mundurowi postanowili pomóc młodym kierowcom. Nie chodzi tu jednak – jak niektórzy mogliby podejrzewać – o pomoc w formie wystawiania większej liczby mandatów. W Katowicach policjanci organizują imprezę, podczas której będzie można podnieść swoje umiejętności.

Lektura statystyki śląskiej drogówki nie napawa optymizmem. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat młodzi kierowcy w wieku od 18 do 25 lat spowodowali 26 proc. spośród wszystkich wypadków. Jak wyliczają śląscy mundurowi, najważniejsze przyczyny tych zdarzeń to zbyt wysoka prędkość, wymuszenie pierwszeństwa oraz brak bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Policjanci, zamiast, na przykład, dotkliwiej karać, postanowili stworzyć imprezę promującą bezpieczną jazdę i pomagającą w nauczeniu się jej.

W sobotę, 6 października, w samo południe rozpocznie się Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego będzie można odbyć przeszkolenie z ratownictwa medycznego, rozwiązać testy egzaminacyjne na prawo jazdy, skorzystać z symulatora wypadku drogowego i dachowania, a nawet pojeździć gokartami. Gościem spotkania będzie Kajetan Kajetanowicz.

Impreza odbędzie się w Katowicach przy ul. Zuzanny 20.

tb/

d2bfd0b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bfd0b
Więcej tematów