Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4
Polacy są otwarci na samochody autonomiczne

Polacy są otwarci na samochody autonomiczne

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-cvgsq4

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Goodyear pytano o akceptację dla autonomicznych samochodów. Okazuje się, że Polacy są bardziej otwarci na nową technologię i w znacznej części pozytywnie postrzegają pomysł pojazdów sterowanych przez komputery.

Technologia umożliwiająca postanie w pełni autonomicznego samochodu już istnieje i musi tylko zostać udoskonalona. Zatem eksperci branży motoryzacyjnej nie mają wątpliwości, że już niedługo takie auta pojawią się na drogach. Jednak do tego potrzebna jest nie tylko rewolucja technologiczna, ale też akceptacja społeczna dla autonomicznych pojazdów na drogach, a jest naturalnym, że bardziej ufamy ludziom niż maszynom.

ycipk-cvgsq4

Popularyzacja autonomicznych samochodów będzie się też wiązała z tym, że zmieni się ich wygląd, a nawet sposób napędu. Jednym z pomysłów firmy Goodyear są opony Eagle-360, które pozwolą na jazdę w dowolnym kierunku. Nie mają one punktów mocowania, a przez to wymagają osadzenia w polu magnetycznym wytworzonym przez pojazd. Jak na razie takiego auta nie ma, ale może już niedługo powstanie np. jako samochód autonomiczny.

Materiał powstał we współpracy z firmą Goodyear.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4