Trwa ładowanie...
d1bycw2
Policja
Wiadomości

Pod Krakowem kradli "na koło"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod Krakowem kradli "na koło"
(sxc.hu)
d1bycw2

Wielicka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy tzw. metodą „na koło” okradali samochody. Choć takie kradzieże to zwykle domena młodych przestępców, jeden z zatrzymanych miał prawie 50 lat.

Najpierw przebijali jedną oponę przy wytypowanym samochodzie. Właściciel albo inna osoba, która w danym czasie dysponowała pojazdem, z reguły wymieniała oponę pozostawiając otwarty samochód. Złodzieje wykorzystując nieuwagę okradali pojazd zabierając z jego wnętrza cenne przedmioty.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 49 i 30 lat, nigdzie nie pracujący. Są mieszkańcami Krakowa. Wcześniej byli karani. Zatrzymanym udowodniono pięciokrotne dokonanie tego typu kradzieży w okresie od listopada do grudnia 2011 r. Mężczyźni okradali pojazd zabierając z jego wnętrza aktówki, plecaki, saszetki, w których najczęściej znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe, czeki, pieniądze oraz telefony komórkowe. Obaj usłyszeli także zarzut paserstwa telefonów komórkowych. Działali nie tylko w Wieliczce ale także w Krakowie oraz w Katowicach. Dobrowolnie poddali się karze.

* POLICJA RADZI JAK USTRZEC SIĘ KRADZIEŻY AUTA * tb/

Wspaniały krążownik szos powraca na polskie drogi!

d1bycw2

Podziel się opinią

Share

d1bycw2

d1bycw2