ycipk-2apges
Policja
Porady

Pod Krakowem kradli "na koło"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pod Krakowem kradli "na koło"
(sxc.hu)
ycipk-2apges

Wielicka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy tzw. metodą „na koło” okradali samochody. Choć takie kradzieże to zwykle domena młodych przestępców, jeden z zatrzymanych miał prawie 50 lat.

Najpierw przebijali jedną oponę przy wytypowanym samochodzie. Właściciel albo inna osoba, która w danym czasie dysponowała pojazdem, z reguły wymieniała oponę pozostawiając otwarty samochód. Złodzieje wykorzystując nieuwagę okradali pojazd zabierając z jego wnętrza cenne przedmioty.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 49 i 30 lat, nigdzie nie pracujący. Są mieszkańcami Krakowa. Wcześniej byli karani. Zatrzymanym udowodniono pięciokrotne dokonanie tego typu kradzieży w okresie od listopada do grudnia 2011 r. Mężczyźni okradali pojazd zabierając z jego wnętrza aktówki, plecaki, saszetki, w których najczęściej znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe, czeki, pieniądze oraz telefony komórkowe. Obaj usłyszeli także zarzut paserstwa telefonów komórkowych. Działali nie tylko w Wieliczce ale także w Krakowie oraz w Katowicach. Dobrowolnie poddali się karze.

ycipk-2apges

* POLICJA RADZI JAK USTRZEC SIĘ KRADZIEŻY AUTA * tb/

Wspaniały krążownik szos powraca na polskie drogi!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2apges

ycipk-2apges
ycipk-2apges