Trwa ładowanie...

Po południu utrudnienia na DK 50 w związku z protestami mieszkańców

Share
Po południu utrudnienia na DK 50 w związku z protestami mieszkańcówŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
dgh8f4g

• Na drodze krajowej nr 50 w powiatach żyrardowskim i grójeckim po południu i wieczorem. należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu
• Droga ma być blokowana w godz. od 16 do 20 w Słabomierzu, Wiskitkach, Aleksandrowie i Pniewach
• W związku z planowaną blokadą trasy przez protestujących mieszkańców, policja zorganizowała objazdy
• Mieszkańcy będą protestować przeciwko planom budowy przez spółkę Polskie Sieci Elektroenergetyczne linii wysokiego napięcia

Droga krajowa nr 50 ma być blokowana w środę w godz. od 16 do 20, w czterech miejscowościach: Słabomierzu, Wiskitkach, Aleksandrowie i Pniewach. Mieszkańcy protestować tam będą przeciwko planom budowy przez spółkę Polskie Sieci Elektroenergetyczne linii wysokiego napięcia, która przebiegać ma przez tereny kilkunastu gmin.

dgh8f4g

Policja przestrzega, że w czasie blokady kierowcy mogą napotkać na duże utrudnienia. Ruch pojazdów ciężarowych na odcinku od Mszczonowa do Sochaczewa będzie wstrzymany i przekierowany w kierunku Warszawy i Łowicza. Kierowcy ciężarówek powinni się też spodziewać utrudnień na odcinku od Grójca do Mszczonowa.

W związku z utrudnieniami policjanci wyznaczyli objazdy głównie dla samochodów ciężarowych. Jednak - zdaniem asp. sztab. Andrzeja Lewickiego z mazowieckiej komendy policji - w związku z przewidywanym dużym natężeniem ruchu w godzinach popołudniowo-wieczornych także kierowcy samochodów osobowych, chcący ominąć newralgiczne miejscowości na DK 50, powinni skorzystać z wyznaczonych objazdów.

W Mszczonowie, z uwagi na blokadę w Słabomierzu, zalecany jest objazd przez Radziejowice do Żyrardowa i dalej drogą wojewódzką 719 do DK 50; za węzłem Wiskitki w miejscowości Cyganka (sygnalizacja świetlna), z uwagi na blokadę w Aleksandrowie, objazd przez miejscowości Oryszew Osada, Szymanów do DK 92; na węźle Wiskitki, z powodu blokadę zjazdu z obwodnicy oraz autostrady A2 w kierunku Żyrardowa, zalecany zjazd na DK 50, a następnie drogą wojewódzką nr 719.

Na fragmencie "pięćdziesiątki" od Grójca do Sochaczewa (powiat żyrardowski) dopuszczony będzie ruch drogami lokalnymi dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 10 ton.

dgh8f4g

Samochody ciężarowe jadące od Grójca w kierunku na Sochaczew kierowane będą DK 7 w kierunku Warszawy, a następnie autostradą A-2 w kierunku Łodzi.

Policjanci zalecają objazdy w miejscowości Bielice, w uwagi na blokadę w Aleksandrowie, przez Szymanów, Oryszew Osada do DK-50; na Węźle Wiskitki z powodu blokady zjazdu z obwodnicy w kierunku Żyrardowa, zalecany zjazd z DK 50 w miejscowości Józefów na drogę wojewódzką nr 719; w miejscowości Józefów w związku z protestem w Słabomierzu zalecany zjazd z DK 50 na drogę wojewódzką nr 719, a następnie przez Korytów i Radziejowice do DK nr 8.

Na terenie powiatu grójeckiego ma być blokowane przejście dla pieszych w miejscowości Pniewy. Wyznaczono objazdy: dla podróżujących z kierunku Góry Kalwarii oraz Radomia - od Grójca: DK 7 do miejscowości Sękocin - S8 do węzła Opacz - S2 do węzła Konotopa - i dalej dla pojazdów jadących w kierunku Łodzi autostradą A2. Pojazdy jadące w stronę Sochaczewa powinny zjechać na S8 do węzła Warszawa - Zachód, kierując się na DK 92; podróżujący z Łodzi w kierunku Grójca muszą kierować się A2 do węzła Konotopa - S2 do węzła Opacz - S8 do m. Sękocin - DK 7 do Grójca.

Dwutorowa linia elektroenergetyczna 400 kV ma połączyć elektrownię w Kozienicach z Ołtarzewem, wykorzystując istniejący korytarz drogi krajowej nr 50 i autostrady A2. Ma przebiegać przez 16 gmin. W ocenie specjalistów ze spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne budowa linii ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i niezawodności pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.

dgh8f4g

- Zapewni ona również wyprowadzenie niezbędnej dla KSE mocy z rozbudowywanej Elektrowni Kozienice w kierunku Warszawy i jej aglomeracji oraz w kierunku północno-wschodnich rejonów kraju - podkreśla z-ca dyr. pionu komunikacji PSE Inwestycje Kamil Migała.

Mieszkańcy m.in. gmin Wiskitki, Baranów, Mszczonów, Pniewy oraz miasta Żyrardów uważają, że inwestycja będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi, mieć negatywny wpływ na jakość wody z pobliskich ujęć, przyczyni się - ich zdaniem - także do wycięcia lasów. Zdaniem protestujących, z powodu bliskości linii na wartości stracą znajdujące się w pobliżu nieruchomości.

dgh8f4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgh8f4g
dgh8f4g
Więcej tematów