Trwa ładowanie...
d1bycw2

Pierwszy SUV Alfa Romeo już jest na taśmie produkcyjnej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy SUV Alfa Romeo już jest na taśmie produkcyjnej
(zdjęcie producenta)
d1bycw2

Posiadanie SUV-a w swoim cenniku to juz rynkowy wymóg i mało który producent lekceważy ten sektor rynku. W tyle nie zamierza zostawać należąca do koncernu FCA Alfa Romeo, która planuje prezentację takiego auta na przyszły rok.

Jak najbardziej wiarygodne informacje o wdrożeniu do produkcji samochodu pojawiły się tuż po tym, jak firma wypuściła promocyjny film ze swojej fabryki w Cassino (gdzie powstaje najnowszy sedan Giulia). W jednym z ujęć wyraźnie widać podróżujący po taśmie produkcyjnej samochód z nadwoziem SUV-a.

(fot. stopklatka)

Według branżowych specjalistów nowy model w gamie Alfy miałby zadebiutować w przyszłym roku, a jego premiera miałaby miejsce jeszcze w tym, podczas listopadowych targów motoryzacyjnych w Los Angeles.

d1bycw2

Nowe auto, podobno mające nosić nazwę Stelvio, w naturalny sposób trafi na jedną taśmę z Giulią. Samochody korzystają z tej samej platformy Giorgio - napęd na tylne koła lub 4x4 - oraz silnikiów benzynowych i wysokoprężnych o mocach od 150 do 200 KM. Nie jest wykluczone, że w usportowionej wersji SUV byłby napędzany zastosowanym w Giulii Quadrifoglio V6 o mocy 510 KM.

Alfa Romeo Giulia

BC

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d1bycw2

Podziel się opinią

Share

d1bycw2

d1bycw2