Trwa ładowanie...
suzuki
08-06-2009 14:55

Piękna trzydziestka

Piękna trzydziestka
d4bnu0g
d4bnu0g

Model siódmej już generacji stanowi ukoronowanie wieloletniej historii Suzuki Alto od momentu wprowadzenia na rynek dokładnie 30 lat temu. Sprzedaż przekroczyła już na świecie łącznie poziom 10 mln egzemplarzy.

Oto wybrane daty związane z karierą handlową tego produktu:
- maj 1979: debiut Suzuki Alto I
- wrzesień 1984: debiut Suzuki Alto II
- wrzesień 1988: debiut Suzuki Alto III
- listopad 1994: debiut Suzuki Alto IV
- październik 1998: debiut Suzuki Alto V
- wrzesień 2004: debiut Suzuki Alto VI
- marzec 2009: łączna sprzedaż Alto oraz modeli pokrewnych osiąga poziom 10 mln sztuk
- maj 2009: 30-lecie Suzuki Alto

d4bnu0g

Na salonie motoryzacyjnym Paryż 2008 Suzuki zaprezentowało siódmą generację Alto. Model łączy w sobie atrakcyjną stylizację z miejską mobilnością i doskonałymi walorami w zakresie ekologii, a zwłaszcza emisji CO2, trafiając w potrzeby dzisiejszych klientów oraz wymagania ochrony środowiska. W dodatku, jak na mały pojazd miejski jest samochodem dającym wielką radość z jazdy, odzwierciedlając filozofię zawartą w sloganie Suzuki "Way of Life!".

Będąc drugim modelem drugiej fazy światowej strategii Suzuki, ukierunkowanej na przyjazność dla użytkownika i rodziny, nowy Alto oferuje wysoki poziom komfortu przy niewielkich gabarytach. Design samochodu łączy sportowy, dynamiczny wygląd, który powinien przypaść do gustu europejskiej klienteli z doskonałą aerodynamiką. Można śmiało powiedzieć, że nowe Alto to najbardziej stylowy samochód w swoim segmencie. W pracy nad nowym Alto inżynierowie i styliści Suzuki wykorzystali całą swą niezrównaną wiedzę i doświadczenie w konstrukcji małych samochodów, która zapewniła firmie tak wiele sukcesów zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. Alto jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów, którzy oczekują samochodu dającego dużo radości, a przy tym przyjaznego dla środowiska.

Suzuki planuje roczną sprzedaż Alto na rynkach europejskich na poziomie 60 tys. sztuk.

W tym roku firma Suzuki Motor Poland nie planuje wprowadzenia Alto VII na nasz rynek.

Źródło: Samar.pl, fot. Suzuki

d4bnu0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bnu0g
Więcej tematów